Joaquin Phoenix’in Joker rolündeki ilk fotoğrafı

Bildiğiniz Joker’i unutun.

Davullarla zurnalarla duyurulmuştu Joaquin Phoenix’in tüm zamanların en kaçık karakterlerinden Joker’i canlandıracağı. Joker beyazperdede iyice efsaneleşen bir karakter olduğu için, onu kimin canlandıracağı hep çılgın kalp atışlarıyla beklenir. Anti kahraman rollerinde ne kadar usta olduğunu dünya aleme gösteren Joaquin Phoenix’in yeni Joker olduğu açıklandığında o kalp atışları yakıcı bir meraka dönüşmüştü.

Batman’in ölümüne nemesisi Joker’in geçmişine, ta en başa kadar gidecek olan yeni film Joker’in neden Joker olduğunu anlatacak. Todd Phillips’in yönettiği ve Martin Scorsese’nin prodüktörlüğünü üstlendiği bu filmde Phoenix’in canlandıracağı karakterin adı Arthur Fleck olacak. Yani Joker öncesi hayatında adı bu… Karakterin giriş ve gelişme bölümlerinin anlatılacağı bu filmin ayrıca Scorsese’nin Taxi Driver ve King of Comedy filmlerinden ilham aldığı söyleniyor.

Şimdilik bu kadar detay yeter.

Todd Phillips dün Instagram’ında Joaquin Phoenix’in Joker rolündeki ilk fotoğrafını paylaştı. Evet, bu bildiğimiz Joker’lerden değil. Zaten Phillips de paylaşırken altına “Arthur” yazmış. Arthur henüz tamamen Joker’e dönüşmemişken, yüzünde sıfır makyajla…

Ama o deli bakışları ve kırık gülümseme her şeylere bedel.