Kadıköylü butik yayıncılar özel bir kitap etkinliğinde buluşuyor

Şehrin en uzak köşelerinden birinde, devasa bir kitap fuarı düzenlenirken Kadıköylüler de kendi özgün formüllerini yaratmanın peşine düşmüş: Kadıköy Kitap Buluşması.

Söz konusu kitap olunca, fuarlar bile güzel gelmeye başlıyor bir yerden sonra. Ama “bir yerden sonra”; şehrin orta yerinden alınıp ta Beylikdüzü’ne taşındığı için dere tepe düz gitmiş olmanın verdiği yorgunluğu ve içeriyi dolduran kalabalıkla çarpışmanın yarattığı ilk sersemliği atlattıktan sonra. Kitaplar arasında dolaştığınızı idrak edebildiğiniz o an ise paha biçilmez oluyor. (İyimserliğim kitap sevgisinden ötürü…)

Tüyap Kitap Fuarı Beylikdüzü’nde devam ederken, şehrin bir diğer tarafında ise kitaplarla daha yakından ilişki kuran, fuarların o yapay hissinden arınmış bir etkinlik var. 11-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Kadıköy Kitap Buluşması, Kadıköylü butik yayınevlerini bir araya getiriyor.

PHOTO-2018-11-10-16-04-46

Bu yıl ilk kez düzenleniyor Kadıköy Kitap Buluşması. İlerleyen dönemlerde diğer butik yayıncıları da aralarına katarak çok daha zengin bir buluşma haline gelmeyi planlıyorlar. Bu senenin katılımcıları arasında kimler yok ki: 160. Kilometre, Alacakaranlık, Aletheia Kitap, Anima Yayınları, Çeviribilim Yayınları, Flaneur, Gram Yayınları, Kara Plak Yayınları, Lemis Yayın, Metropolis Kitap, Minty Kitap, ONS Dergi, Paraşüt Kitap, Raskol’un Baltası, Sırtlan Kitap, Tefrika Yayınları, Ve Yayınevi, Yeni İnsan Yayınevi, Yüz Kitap.

6:45 Dükkan ve Flaneur Kitabevi olmak üzere iki ayrı mekanı mesken edinen bu buluşmaya özel olarak, hafta boyunca bu yayınevlerinin kitapları yüzde 30 indirimli olarak satışta olacakmış.

Kitaplar arasında kaybolacağımız günler ve geceler bizi bekliyor demek…

Detaylar:

6:45 Dükkân

Caferağa Mahallesi, Dr. Esat Işık Cd. No: 40, Kadıköy

Hafta içi: 11.00-20.30

Hafta sonu: 11.00-21.30


Flaneur Kitabevi

Rasimpaşa Mah. Duatepe Sok. 17/C, Yeldeğirmeni, Kadıköy

Hafta içi – Hafta sonu: 10.30-19.30