Keanu Reeves yürek dağlıyor: Öldükten sonra ne olur?

Tek cümlede hayatın (ve ölümün) özeti…

2000’li yıllar, Keanu Reeves’in kariyerini zirveye taşımış olsa da hüznü, kederi de peşinden getirmişti. Masalcı teyze gibi anlatmaya başladığımız bu olayı, muhtemelen ünlü oyuncuyu yakından uzaktan takip eden herkes biliyordur: Keanu Reeves ve kız arkadaşı Jennifer Syme, mutlu mesut bir hayat sürmektedir. Hatta Jennifer Syme hamiledir; gelecek onlar için umut vadeder. Ama maalesef hayaller gerçek olmaz, Jennifer’ın bebeği sekiz aylıkken ölü doğar. Bu travmayla arası bozulan çiftin yolları ayrılır. Gerisi ful fors depresyon… İşler daha da kötü olamazdı dedikleri bir noktada, Marilyn Manson’ın evindeki partiden dönerken Jennifer Syme arabasıyla kaza yapar; olay yerinde hayatını kaybeder. Sene 2001. O sıralar Matrix’in devam filmleri için sete girmeye hazırlanan Keanu Reeves de inzivaya çekilir. Bu hüzünlü hikayesi de peşini bırakmaz.

Bir de tabii internet aleminde meme olmuş, görenin yüreğini parçalayan fotoğrafları var Keanu Reeves’in. Buram buram yalnızlık ve keder kokuyor.

sad_keanu-608x421

Tamam, bu kadar dram yeter. (Farkındaysanız, kankası River Phoenix’i gencecik yaşta kaybetmesinden bahsetmiyoruz bile!) Karşımızda koskoca Keanu Reeves var sonuçta. Kariyeri bir an olsun hız kesmemiş, John Wick 3 ile yine yakıcı hamleler yaparak beyazperdede boy göstermeye hazırlanan bir adamdan bahsediyoruz. Hele bir de son zamanlarda GQ Amerika ve Saint Laurent kampanyası için verdiği pozları düşünecek olursak, Keanu Reeves cephesinde her şey yolunda gözüküyor.

keenu-reeves-saint-laurent

”Her şey yolunda” diyoruz ama o yine bizi hiç beklenmedik bir yerden vurmayı başarıyor.

Belki görmüşsünüzdür: Geçtiğimiz akşam Stephen Colbert’in talk show’una katılan Keanu Reeves, tüm içtenliği ve komikliğiyle John Wick çekimlerini ve yirmi küsur yıl sonra devamı çekilecek olan Bill and Ted filmini anlatır. Gülerken güldürür. (Tüm aksiyon sahnelerini kendisinin çekmesi… EFSANE!) Sonra bir anda Stephen Colbert o can yakıcı soruyu sorar:

”Sence biz ölünce ne oluyor Keanu Reeves?”

Gülme efekti. (NEDEN?)

‘Tek bildiğim, sevenlerimizin bizi özleyeceği…”

Ve bir anda, geçmişinden getirdiği tüm hikayelerin de etkisiyle, yürekleri fena halde dağlar Keanu Reeves.

Stephen Colbert’in ise söyleyecek söz bulamayıp yüce hislerle Keanu Reeves’in elini sıkması…