Lykke Li bir kez daha üzgün!

Lykke Li, popüler kültüre kendini teslim etmeyi reddetti ve 2014 yılında “I Never Learn” adlı albümünü çıkardı. Bu albümde 27 yaş krizlerini, bekar bir kadın olmanın acılarını bir bir sıralayan İskandinav müzisyen, albüm sonrası bir evlilik yaptı. Bunun üstüne bir de ABBA ile Fleetwood Mac’in çocuğu olarak tanımladığı “Liv” grubunun şarkılarını ve videolarını paylaşmaya başladı. Liv, Jeff Bhasker, Miike Snow üyeleri Andrew Wyatt ve Pontus Winnberg, Peter Bjorn and John’dan Björn Yttling gibi harika müzisyenlerden oluşuyor. Liv’den gelecek haberlere heyecanlanırken, Lykke Li “So Sad So Sexy” adını taşıyan bir solo albüm duyurdu.

Tabii ki dadandık. Kendisini yakından takip edenler bilir ama benim kadar dadanan çok az gördüm. Lykke Li ciddi bir rap aşığı ve de Kendrick, Beyoncé gibi isimlere hayran. Henüz iki yaşına gelmemiş çocuğuyla birlikte rap müzik açıp dans ediyorlar evde. Bu açıklamayı yaptım çünkü Lykke Li’nin duyurduğu albümden yayınlanan “deep end” ve “hard rain” şarkılarının tarzı, sanatçının daha önce yaptığı hiçbir işle herhangi bir alaka taşımıyor. Tam tanım yapmam gerekirse hüzünlü R&B derdim. Paylaştığı görseller de 80’ler shoegaze albümlerine benziyor.

“Hold on we’re going home” demişti!

2014’te albüm sonrası turneye çıkan ve İstanbul’da da konser veren Lykke Li, setlistine bir de Drake cover’ı eklemişti. “Hold On We’re Going Home” adlı Drake şarkısını Lykke Li’den dinlemek ciddi bir kasvete sürüklüyor. Daha sonra bir kaydını tekli olarak da paylaşan bu kadın, ne yaparsa en iyisini yapacağının kanıtını bu son iki şarkıyla tekrar kanıtladı.

Bir de son iki teklinin yapımcılarına bakınca çok sert, çok seksi ve çok üzgün yepyeni tarzla Lykke Li’yi kucaklayacağız gibi görünüyor. Yapımcılar demiştim: Jeff Bhasker (Kanye West), Malay (Frank Ocean, Zayn) ve T-Minus (Drake, Nicki Minaj).