Mr. Robot’la son buluşma (ARABESK!)

İşte buna hazır değildik!

Dehasıyla yüreğimizin yağlarını eriten, kendisiyle birlikte bizi de deliliğin kollarına atıveren evimizin hacker’ı, crazy eyes Elliot’la son bir kez daha delireceğiz. Tertemiz bir delilik hikayesi olan Mr. Robot, dördüncü sezonuyla ekranlara veda edecek.

Cevaplanmayan tonlarca soru var kafalarda. Evet, tek bir bölümle tüm hikaye alaşağı olabilir; gördüğümüz ve bildiğimizi sandığımız her şey koca bir yalandan (yani Elliot’ın hayal ürününden) ibaret olabilir ama yine de böyle olsa bile üç sezonun ardından bazı açıklamaları hak ettik. — Bıktım artık her bölümden sonra internette fellik fellik bu neymiş, bu ne demekmiş diye aramaktan 🙁 —

Aslında dördüncü sezonun, bir öncekiler gibi sekiz bölümden oluşacağı açıklanmıştı geçtiğimiz aylarda. Ama bu sezonda dizinin finali yapacağı belli olunca, bölüm sayısı da artırılmış. Muhtemelen dizideki bazı konulara da açıklık getirip hikayeyi tamamlamak için bu sezona dört bölüm daha eklemişler.

Dizinin prodüksiyonu ise 2019’da başlayacakmış. Tabii bu kadar gecikmesinde dizinin her şeycisi (yaratıcısı, yapımcısı vs.) Sam Esmail’in ikinci bir proje üzerinde çalışıyor olmasının da etkisi olabilir. Malum kendisi bir de Amazon’un Julia Roberts’lı yeni dizisi Homecoming’in de her şeyciliğini (yönetmeni, yapımcısı vs.) üstleniyor. Bu arada, Hollywood Reporter’ın haberine göre kanalın diziyi bitirme kararı Esmail için de “biraz sürpriz” olmuş; kendisi geçtiğimiz aralık ayında, üçüncü sezon finaliyle birlikte henüz hikayenin ortasında olduklarını, en az iki sezon daha devam edeceklerini söylemişlerdi. Umarım toparlayabilirler. (Bakın, bu konuda çok hassasım.)

Uzun lafın kısası Mr. Robot’un yeni bölümleri için daha çooook beklememiz gerekecek.

Saçma sapan bir final yapıp harcamazlar umarım su gibi diziyi.

(Ayrıca aşağıdaki video çok iyi!)