Nike ve Stranger Things cephesinden tekinsiz bir hikaye: ”Kayıp koleksiyonun peşinde”

Nike ve Stranger Things güçlerini birleştiriyor!

4 Temmuz’da üçüncü sezonuyla dönüş yapacak Stranger Things’den ilhamla yeni bir koleksiyon hazırlıyor Nike. Hawkins High adlı bu yeni sneaker koleksiyonunda Nike x Hawkins High Blazer Mid, Nike x Hawkins High Air Tailwind 79 ve Nike x Hawkins High Cortez gibi, dizinin görselliği ve hikayesinden yola çıkılarak hazırlanmış modeller var. Klasik Nike ayakkabılarının yeniden yorumlanması Stranger Things evreninde yeniden yorumlanması da diyebiliriz.

Nike-Stranger-Things

Nike x Stranger Things

Ama Hawkins High’ın gizemli tarafından da ayrıca söz etmemiz gerek. Koleksiyonun da en az Stranger Things kadar tekinsiz bir hikayesi var. Söylenenlere göre, bu koleksiyon ilk kez 1985 yılında çıkarılmış… Sonrasında ise mistik bazı güçler işin içine girmiş: 1985 yazında Nike’ın Beaverton’daki fabrikasından ABD’deki mağazalara bu koleksiyonu ulaştırmak için yola çıkan araçlar en son Hawkins, Indiana’dan geçerken görüşmüşler. Sonra bir daha hiçbirinden haber alınamamış… Doğa üstü varlıkların işe karıştığı korkusuyla Nike tarafı konudan kimseye bahsetmemiş; bu sürreal vaka bir sır olarak saklanmış.

Olaydan tam 34 sene sonra, yani bu yıl, bu kayıp koleksiyon, birer birer mağazalara ulaşmaya başlamış. Hem de o ilk yola çıktıkları gibi gıcır gıcır halleriyle 🙂

Screen Shot 2019-06-17 at 16.53.08

Dizinin kendisi kadar sürükleyici, korkutucu ve tatlı bir hikayeye sahip koleksiyon da. ”Ha ha hikaye canııım” diyerek gülüp geçmeye çalışıyoruz ama ”ya gerçekse” cümlesi de aklımızın bir köşesini sinsi sinsi yokluyor tabii… (Asla emin olamayız!)

Koleksiyon iki seri halinde piyasada olacak. Hawkins Lisesi’nin turuncu ve yeşil renklerinin hakim olduğu kaplan maskotlu ilk koleksiyon, 80’lerin beden eğitimi stilini daha iyi yansıtmak için eşofman ve tişört gibi yan ürünlerle birlikte 27 Haziran’da piyasada olacak.

OG Pack adlı ikinci seri ise kırmızı, beyaz ve mavi renklerin ön planda olduğu çizgileriyle 1 Temmuz’dan itibaren satışa çıkacak.