One Love şehre dönüyor

Özlediğimiz şehir geleneği One Love, 15.’siyle geri dönüyor. Hem ağırlayacağı isimler de açıklandı.

Kimleri kimleri izlemedik ki One Love sahnesinde! Chemical Brothers, Morrissey, Pulp, Ian Brown, Manic Street Preachers, M83, Manu Chao, Röyksopp… Şöyle bir geçmişe bakınca, koca bir gençlik One Love’da geçmiş gibi hissediyor insan. 2001 yılından bu yana, 100’e yakın grubu ve 1600’ün üzerine sanatçıyı ağırlamış bir festival var karşımızda. Hafızamıza bu kadar kazınmış olması kaçınılmaz.

EP OneLove LineUpDuyuru BB 100519 (2)

Bu yıl 20 Temmuz’da gerçekleşecek ve Birlikte Güzel sunar: One Love Festival 15 adıyla yola çıkan festival, o çok sevdiğimiz yerine de geri dönüyor: Parkorman. Evet, iyice nostaljik olduk. Evet, santralistanbul da iyiydi, Pulp’ı, Manic Street Preachers’ı orada izlemiştik ama festivaldeki ilk konseri Parkorman’da izlemiştim. Yılını söylemeyeyim… (Yaşlandım mı?!) Festival DJ performanslarının yer aldığı gece programı için ise Volkswagen Arena’ya geçiş yapacak.

TheBlaze

Yolunu gözlediğimiz One Love’da kimlerin sahne alacağı da açıklandı: Fransa’nın elektronik müzik dünyasına armağan ettiği ikililerden The Blaze, neşeli ritimlerin peşinden giden Years & Years, kalpleri dağlayan sesiyle Michael Kiwanuka ve afrobeat’in zengin seslerini bünyesinde toplayan Jungle by Night. 

JungleByNight (2)

Festivalde ayrıca Türkiye’den de isimler var her zamanki gibi. Ezhel, Büyük Ev Ablukada, Gaye Su Akyol, Kamufle, Göz Yaşı Çetesi, In Hoodies, Al’York, Hedonutopia…

Festival biletleri ön satışa çıkmıştı zaten. Program da açıklandığına göre, daha ne bekliyorsunuz?