Oyunların efendisi The Witcher’ın Netflix uyarlamasından ilk görsel

Why so gray?

Evet, biz The Witcher’ı her şeyden önce bir bilgisayar oyunu olarak tanıdık ama o meşhur oyun aslında Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı roman ve hikaye serisinden bir uyarlama… 

Uyarlamalara, hatta uyarlamaların da uyarlamalarına gönül veren televizyon dünyası şimdi de The Witcher’ı karşılamaya hazırlanıyor.

Netflix’in The Witcher için kolları sıvadığını biliyorduk. Daha önce Polonya’da hem film hem dizi uyarlamaları yapılmıştı zaten ama Netflix uyarlaması çok daha büyük bir prodüksiyonu beraberinde getireceği için, oyunun tutkunları ve fantastik edebiyat severler tarafından ayrıca merak ediliyordu.

The Originals, Jessica Jones ve Daredevil projelerinden yazarlar, Sapkowski’nin de desteğiyle aylar öncesinden işe kapanıp sessiz sessiz çalışmaya koyulmuştu. Ve nihayet diziden ilk görsel de yayınlandı. 

Esas karakter Geralt of Rivia’yı Tudors’un Charles Brandon’ı, Man of Steel’ın Superman’i Henry Cavill oynuyor. Görsel, The Witcher hayranlarını bir anda harekete geçirdiyse de yolun daha çok başındayız. Dizinin henüz yayın tarihi bile belli değil çünkü.