Phoebe Waller-Bridge’den yeni bir romantik gerilim dizisi: Run

Romantik komedi ve gerilim… Evet, Phoebe Waller-Bridge’in zihninden çıkan bir işin sıradan olmasını beklemiyorduk da böylesine umulmadık iki türü bir araya getirmesi yine de ufak şaşkınlıklar yarattı bünyede. Ve tabii heyecanlar eşliğinde. ‘‘Bunu sen yapmayacaktın da kim yapacaktı zaten’’ diye tezahürat edesi geliyor insanın.

Projenin arkasındaki tek isim değil, Phoebe Waller-Bridge. Kendisine ‘‘iş ortağı’’ Vicky Jones da eşlik ediyor. Bu süper ikili Fleabag’i önce sahneye sonra da televizyona taşımışlar. Dahil oldukları her platformu yıkıp geçmişlerdi hatırlarsanız. Romantik komedi ve gerilim gibi normalde bir arada düşünmeyi pek düşünmeyeceğiniz iki türü çarpıştıracaklar. HBO hatta Run adlı bu yeni dizinden bir fragman paylaştı bile.


Bu noktada başroller için de bir saygı duruşuna geçelim: Merritt Wever, istikrarlı ilerleyişini uzaktan uzağa izlediğimiz o cool hallerine bayıldığımız oyunculardan biri. En son hem Marriage Story’de hem de Unbelievable’da izlemiştik. Birbirine benzemez karakterlerle… İkisinde de sağlam döktürüyordu.

Merritt Wever’ın yanında ise About Time filminde kayıp zamanın peşinde aşkını arayan biçare adam Domhnall Glees var. Gerçi sonrasında kafalarda feci şekilde Black Mirror’daki rolüyle özdeşleşmişti. Aşırı yumuşak yüz hatlarına rağmen son derece tekinsiz olabilmesiyle beklenmedik yerlerden vurabilen bir oyuncu kendisi. Tetikteyiz!

Run’ın hikayesinde ise iki eski okul arkadaşını canlandırıyor bu iki oyuncu. Ruby ve Billy. 17 yıl önce yaptıkları bir anlaşmanın peşinde sert bir maceraya çıkıyorlar. Bu anlaşmaya göre, biri diğerine ‘Run’ (yani kaç, koş) diye bir mesaj attığında, diğeri bunu sorgulamadan denileni yapması gerekiyor. Ruby banliyö hayatından bıkmış, tükenmiş bir haldeyken telefonuna bir gün Billy’den o beklenen mesaj gelince ikiletmiyor tabii… Başlıyorlar koşup kaçmaya… Amerika’yı boydan boya geziyorlar.

Dizide Phoebe Waller-Bridge de konuk oyuncu olarak karşımıza çıkacak; ikilinin yolda karşılaştığı Laurel adlı bir karakteri canlandıracak.

Run’ın yayın tarihi ise 12 Nisan… Çok da bir şey kalmamış.