Politikanın yolları taştan: The Politician, 27 Eylül’de Netflix’te

Ryan Murphy’nin imzasını taşıyan her proje gibi, bunun da geleceği günü iple çekiyoruz… CV’sinde Glee, American Horror Story, Pose gibi işler ve evinde altı Emmy heykelciği olan birinden söz ediyoruz neticede; Netflix’te 27 Eylül’de yayınlanacak The Politician’dan elbette umutluyuz.

Glee, Pose, American Horror Story gibi televizyon tarihinin son on yıldaki en büyük yapımlarının arkasındaki üç isim Ryan Murphy, Brad Falchuk ve Ian Brennan’ın yeni ortak projesi The Politician. Yine bu üçlünün dehasını yansıtacak şekilde matrak ama bir o kadar da ciddi mesajlar içeren bir dizi. Sonunda adrenalini ve entrikası yüksek fragmanıyla da karşımızda.

Bir de biz özet geçelim: Santa Barbaralı zengin bir ailenin çocuğu olan Payton Hobart, okul başkanlığı seçimleri için hırslı -belki biraz fazla hırslı- bir lise öğrencisidir. Motivasyonunu şöyle açıklayalım: Ona göre okul başkanlığı, ülkeyi yönetmeye giden yolda ilk adımdır. Basit bir okul başkanı seçimi deyip geçmeyin, ahlaki değerlerin askıya alınacağı bir süreç işliyor burada.

Hobart rolüyle izleyeceğimiz Ben Platt’e bu zorlu yolda Gwyneth Paltrow, Jessica Lange, Zoey Deutch, Lucy Boynton, Julia Schlaepfer, Laura Dreyfuss, Bob Balaban gibi aynı sahnede görmeye alışkın olmadığımız, görünce kendimizden geçmeye hazır olduğumuz isimler eşlik ediyor. The Politician, sekiz bölümlük ilk sezonuyla Netflix’te olacak, devam sezonlarının da yakın olacağını sanıyoruz.