Rami Malek’in önlenemez yükselişi

Mr. Robot’un deli gözlü hacker’ı olarak hayatımızın orta yerine yerleşiveren Rami Malek, Freddie Mercury rolüyle Oscar’a doğru sağlam adımlar atıyor. 

Rami Malek, Mr. Robot’a kadar şurada burada gördüğümüz ve gördüğümüzde “Aaa bu şeydeki şey değil mi” tepkisi verecek kadar bile tanımadığımız bir oyuncuydu. Mesela diziden çok önce Twilight serisinin son filmi Breaking Down – Part 2’de oynadığını filmi izlediyseniz bile hatırlamakta zorlanabilirsiniz. Carlisle’nin uzakta yaşayan aile dostlarından birinin sevgilisini oynuyor. Elementleri kontrol edebilen bir vampir ve Volturi’ye karşı Cullen’larla saf tutuyor. 

rami-malek-twilight

O deli gözlere bir de vampir lensi takmışlar…

İşte bunun gibi irili ufaklı rollerden sonra Mr. Robot’la esas çıkışını yaptı, Emmy kazandı, Altın Küre adayı oldu. Birkaç ay önce yayınlanan BoJack Horseman’ın beşinci sezonunda sesiyle hemen kendini belli etti. BoJack’in yeni dizi projesi Philbert’ın yaratıcısı ve yönetmeni Flip McVicker rolündeydi. 

rami-malek-bojack-horseman

Ve şimdi, bu hafta, belki de hayatının rolüyle karşımızda. Bohemian Rhapsody’de Freddie Mercury olarak izliyoruz kendisini. Oscar adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Bir sonraki projesinin American Radical adlı kitabın uyarlaması olacağı konuşuluyor. Mr. Robot’un yaratıcısı Sam Esmail ile birlikte giriştikleri filmde, Malek, 11 Eylül’den sonra FBI’a katılan Müslüman bir ajanı oynayacak. Ayrıca 2020’ye ertelenen dev kadrolu Doctor Dolittle projesinde de yine sesiyle yer alacak.