Sabrina’lar çarpışması: Eski oyuncular yeni versiyonu izliyor

“This is not our Sabrina” – Hilda Spellman, 90’lar versiyonu.

26 Ekim’de Netflix semalarına düşen The Chilling Adventures of Sabrina, kaçınılmaz bir nostaljiyi de beraberinde getirdi. 90’lar versiyonunu izleyerek büyümüş bazı izleyiciler için eski versiyonla yeni diziyi kıyaslamak farz oldu tabii. Hatta o işe burada biz de girişmiştik ve bu çabanın nafile olduğunu söylemiştik: Zira iki dizi arasında tek benzerlik karakterlerin isimleri… İlk dizi ne kadar minnoşsa bu o kadar sert ve karanlık. İtiraf edeyim, ben izlerken bazı yerlerde gözlerimi kapamak zorunda kaldım. Evet, bu gözler televizyonda neler gördü ama hâlâ insanlığımızı yitirmedik neticede…

Netflix, bize yaşattığı şoku, bir de ilk dizinin oyuncularına yaşatmak istemiş olmalı ki, Sabrina’yı canlandıran (ki biz onu Clarissa olarak da biliriz) Melissa Joan Hart ile diğer başrol oyuncularını yeni versiyonun karşısına koyup sahneleri izletmişler: Zelda Halayı canlandıran Beth Broderick, Hilda Halayı daha da sevdiren Caroline Rhea ve bir dönemin genç kız rüyası Harvey’yi oynayan Nate Richert. (Hâlâ hoş ama yine de bazı erkekler çok fena yaşlanıyor demeden geçemeyeceğim.)

Melissa Joan Hart, bu yeni versiyonun bu kadar karanlık olması fikrini pek tutmadığını söylemişti, ta dizi yayınlanmadan çok önce. Ama Netflix çağırır da gidilmez mi!

O korkunç sahneleri izlerken bizim gibi çığlık çığlığa aynı tepkileri vermeleri… Yok bu kadarını da beklemiyorduk ki…

Of tutucu muyum, neyim!