Sardı korkular: The Haunting of Hill House ikinci sezon onayını aldı

Aynı korku, farklı hikaye…

Geçen senenin en acayip sürprizlerinden biriydi The Haunting of Hill House. “Aman işte perili ev hikayesi” diyerek hafife aldığımız, çocuksu bir şeyler izleyeceğiz diye başına oturduğumuz dizi, bizi bilmediğimiz yerlerden vurmuştu. Buradaki yazıda da uzun uzun anlatmıştık, şu yaşımızda gece banyoya gidemez olmuştuk oradan buradan sinsi bir hayalet çıkacak diye…

Ana hikayenin derinlerine saklanan, sahnelerin orasına burasına saklanmış hayaletleriyle, aslında hiçbir detayı boş geçmediğini ve zekice kurgulandığını kanıtlıyordu The Haunting of Hill House.

1959 tarihli aynı adlı Shirley Jackson romanından uyarlanmış olan dizi, romanın hikayesiyle paralel bir çizgide gitse de bazı noktalarda ayrışıyordu elbette. Yine de kapanışı, romandakiyle paralel kurguda yapmıştı. Yani kitaptaki hikaye bitince, dizi de bitmiş sayılırdı. (Ya da sayılıyor mu? Ne uyarlamalar gördük neticede…)

Haliyle dün evrene yayılan “The Haunting of Hill House ikinci sezonuyla geliyor” haberi sevindirse de düşündürdü bir taraftan da: Yani anlatacak başka bir şey kaldı mı?

Merak etmeyin, Netflix cephesi bunu da düşünmüş. Dizi bu sefer bambaşka karakterlerle, çok farklı bir hikaye anlatacakmış. Hem bu sefer adı da, hem orijinal romandan hem de ilk sezondan ayrışmak adına sadece “The Haunting” olacakmış. Dizinin yapımcıları Mike Flanagan ve Trevor Macy ile masaya oturan Netflix, yakında şöyle tatlı sert korku hikayeleriyle yolu kesişmemiş biz biçarelerin yüzünü güldürecek anlaşılan.