Şehri özleyenler için, Lüfer Bayramı bu hafta sonu Kuzguncuk’ta!

Yaşama sevincimizin üzerine her gün bir yenisi dikiliveren gökdelenlerin gölgesi düşer, anılarımız koca bir AVM’ye dönüşürken, İstanbul’u içinde yaşadığımız halde özler olduk. 

Bizimle aynı hissiyatta olanların ruhuna, sadece programıyla bile inceden bir huzur yayan, muhabbeti, sanatı ve şehri aynı sofrada buluşturan bir festival (ya da düzenleyenlerin tabiriyle bir “bayram”) düzenlenecek bu hafta sonu. Evet, haberdar olanların da tahmin edeceği üzere 18 – 19 Ekim günlerinde İstanbul’un boynu dik semti Kuzguncuk’ta gerçekleştirilecek olan Lüfer Bayramı’ndan bahsediyoruz. Resim ve drama atölyelerinden şehre dair hikayelerin, yaşanmışlıkların ve türlü güzelliklerin paylaşılacağı sohbetlere dek uzanan bir program sunan Lüfer Bayramı bir ara katılımcılarını bir de postaneye, değerli illüstratörlerin ellerinden çıkma kartpostalları sevdiklerine göndermeye götürüyor.

İstanbul’u deniziyle, balığıyla, hikayeleriyle yaşayabilmenin hasretini çekiyorsanız önce Fikir Sahibi Damaklar‘ın düzenlediği Lüfer Bayramı’nın programına bakın buradan, sonra da rotanızı Kuzguncuk’a doğru çevirin. (Oradan yaşayan şanslılardan değilseniz tabii eğer.)

Nasıl, mis gibi deniz kokusu şimdiden içinize doldu gibi, değil mi?

lüfer bayramı