Şimdiden en sevdiğimiz devam filmi “Call Me by Your Name 2” hakkında yeni bilgiler

Luca Guadagnino’nun ne yapıp en edip, favori oyuncusu Dakota Johnson’ı Call Me by Your Name’in devam kadrosuna dahil edeceğini biliyorduk. İlk filme bakınca Dakota Johnson’ın ne şekilde hikayeye gireceğine dair kafanızda soru işaretleri oluşmuş olabilir. İhtimaller bir bir gözünüzün önünden geçiyordur belki. Kaçmalarına izin vermeyin, zira içlerinden bir tanesi doğru: Guadagnino, Dakota Johnson’ı, Armie Hammer’ın anlandırdığı Oliver karakterinin karısı olarak hikayeye getirmeyi planlıyor. (Of çok canlar yanacak…)

Evet, şimdilik haberler “planlıyor” şeklinde veriliyor ama Luca Guadagnino’nun niyetinin ciddi olduğunu epeydir biliyoruz aslında. Devam filminin çekileceğinin açıklandığı ilk andan beri Dakota Johnson’ın da adı dönmeye başlamıştı.

İkinci film, Timothée Chamalet’nin karakteri Elio’yu, şömine başında ağlarken bırakmamızdan tam on beş sene sonrasına gidiyor: Elio’nun hürmetli babası ölmüştür ve Oliver da onun cenazesi için İtalya’ya geri döner. Tabii ki karısı ve çocuklarıyla beraber! Dın dın!

call me by your name

2020 yılında vizyona gireceği söylenen film için şimdilik kesin bir yayınlanma tarihi yok ama Guadagnino Suspiria’nın koşuşturmasını çoktan geride bıraktığına göre yeni bir film için kolları sıvamasının vakti gelmiştir demek.

Bu arada, “ikinci film”, “devam filmi” deyip duruyoruz zira kesinleşmiş başka bir adı yok şimdilik. “Call Me by Your Name 2 diyecek değilim ya” demiş Guadagnino. Haklı.

Yeni bir isim düşünme konusunda kendisine bol şans diliyoruz.

Luca Guadagnino & Dakota Johnson

İnsan merak ediyor, niye böyle bir an yaşandı diye…