Stranger Things’in yeni sezonu hakkında ne biliyoruz?

Stranger Things’in yeni sezonu için daha çoook bekleyeceğiz belli ki. Ama neyse ki yeni bilgiler edinme konusunda o kadar da çaresiz bırakmıyorlar bizi.

Temmuz ayında Stranger Things, Indiana Hawkins’de yeni açılan bir alışveriş merkezinin reklamını yayınladığında kafalar çok karışmıştı. Bu alışveriş merkezi, üçüncü sezon için önemli bir yer mi, hikayenin burayla ne alakası var diye düşünüp durduk. Ayrıca Scoops Ahoy adlı dondurmacıda çalışan Steve mi? Hmm ta kendisi! Yanındaki de herhalde iş arkadaşı olsa gerek. Peki reklam icabı mı orada, yoksa üçüncü sezonun yeni karakterlerinden biri mi? Bir kuple de olsa hasret giderir miyiz diye izlediğimiz bu bir buçuk dakikalık video, hiç beklemediğimiz yerden soruları da beraberinde getirdi.

Sonra bir süre dikkatimizi başka yönlere dağıtmışken Ekim ayında Stranger Things: Worlds Turned Upside Down adlı bir kitap yayınlandı. Bir anda yeni sezonun gecikmekte olduğunun farkına vardık böylece. 

Üçüncü sezon için Temmuz 2019’a kadar beklemek gerekiyor. Tam bir kış dizisi için çok yanlış bir tarih olsa da yaratıcı ekip, iyi bir iş çıkarmak adına aceleye getirmek istememiş. “Bu dizi de çok bozdu” şeklinde tipik bir hayalkırıklığı yaşamaktansa beklemek daha iyi bir fikir olabilir gerçekten de. Zaten çekimler bitmiş, şu an post-prodüksiyon aşamasındalar. Sezonun sekiz veya dokuz bölüm olacağı da açıklandı. Yani beklemişken bari bir 10-12 bölüm olsaydı diyor insan ama, yapacak bir şey yok. 

Bu sezonda Kali, diğer bir deyişle Sekiz’le tekrar karşılaşıp karşılaşmayacağımız meçhul, ancak bu sezon hikayenin, Hawkins dışındaki lokasyonlarda da devam ettiğini göreceğiz. 

Joyce ve Jim arasındaki beklenen romantik yakınlaşma son derece yavaş bir biçimde gelişmeye devam edecek ancak Steve, Nancy ve Jonathan üçgeninde neler olacağı şu an meçhul. 

Hepsi iyi hoş ama çocukların aşırı hızlı büyüyor olmalarına gerçekten bir çözüm bulmaları gerekiyor. Üçüncü sezon, ikinci sezonun bittiği yerden bir yıl sonrasında başlayacakmış. Bir yıllık bir atlamanın, çocuklardaki fiziksel değişimleri seyirciye yutturmasını umuyorlar. Gerçek halleri gibi, karakterleri de ergenliğe girecekmiş ve hikayede yeni ruh halleriyle, karakter değişimlerine şahit olacakmışız. Dizinin dördüncü sezonu da kesinleştiği için, işler giderek zorlaşacak gibi görünüyor. Beşinci sezon ise henüz belirsiz…

Steve-Stranger-Things-3-1200x806

Yeni karakterler arasında bir politikacı, bir gazeteci ve bir komşudan bahsedilirken, dondurmacı kızın gizemi de çözüldü. Ethan Hawke ve Uma Thurman’ın kızı Maya Hawke’ın Robin adlı yeni bir karakteri oynayacağı açıklandı. Şu an için Scoops Ahoy’da Steve’le birlikte çalışıyor olabileceğinden fazlası bilinmiyor bu karakterle ilgili. Netflix sadece “alternatif bir kız” açıklamasında bulunmuş; artık ne demekse… 

Şimdi tüm bu açıklamalar ve topladığımız veriler ışığında Millie Bobby Brown’un setten paylaşılan şu acı dolu fotoğraflarına tekrar bakıp, bir anlam çıkarmaya çalışıyoruz ama sonuç nafile. Setten kareler, diziden ilk görüntüler düşmedikçe beklemek bile zor.