Sürükleyici seslerin yaratıcısı Stavroz, İstanbul’da

Dingin sesleri hareketli ritimlerle buluşturarak dinleyeni bambaşka diyarlarda yolculuğa çıkaran Stavroz, 8 Şubat akşamı Volkswagen Arena’da yine enerjik bir performansla sahnede olacak.

Ijsbrand De Wilde ve Gert Beazar tarafından 2011’de Belçika’nın Gent şehrinde kurulan Stavroz, ilerleyen zamanlarda gitarist Maxim Helincks ve Pieter De Meester’ın da ekibe katılmasıyla büyümüş, seslerine yeni katmanların da eklenmesiyle etki alanını daha da genişletmişti.

Dinleyeni pek çok farklı sesle selamlayabilen bir grup Stavroz. Canlı enstrümanların da katılmasıyla cazdan minimal techno’ya uzanan bir skalada ilerleyen grubun müziğinde elektronik müziğin dinamikleri belirleyici olsa da kendilerini herhangi bir türle sınırlamadan üretimlerine devam ediyorlar. Bazen folk hatta bazen rock’a bile uzanabiliyorlar. Sesler onları nereye götürürse…

Haliyle Stavroz’un müziğinin peşine takılmak da bilinmeyenlerle dolu bir macera gibi. Ve bir o kadar da dingin… Sahnede canlı enstrümanlar eşliğinde daha da etkileyici bir hale dönüşen bu kusursuz prodüksiyonlar, bazı dinleyiciler tarafından bir tür terapi gibi de nitelendiriliyor.

Sadece farklı sesleri değil, farklı coğrafyaları ve kültürleri de müziğinde harmanlayan Stavroz, o sürükleyici performansları eşliğinde sahne almak için 8 Şubat akşamı, Burn Enerji İçeceği’nin katkılarıyla Volkswagen Arena’da olacak. Huzur verici müziklerinin dansa davet eden o akıcı ritimleri, şu soğuk kış günlerinde tam da ihtiyacımız olan enerjiyi bünyeye yayacak belli ki…