The Crown Diana’sını buldu

Dizinin dördüncü sezonuna Lady Diana da giriş yapıyor.

İngiliz kraliyet ailesinin tam orta yerinden seslenen, Netflix harikası The Crown, ilk iki sezonuyla bizi peşine takmış, 20. yüzyıl İngiltere’sinde beklenmedik derecede sürükleyici bir yolculuğa çıkarmıştı. ‘Beklenmedik derecede’, çünkü Kraliçe II. Elizabeth’in hayatından empati yaratacak, sezonlarca sürecek ve kalp atışlarımızın vitesini yükseltecek kadar heyecanlı bir dizi çıkabileceğini pek düşünmüyorduk çünkü. Hayatındaki tek rengin döpiyeslerinden ibaret olduğunu sandığımız bu kraliçeye ne haksızlıklar etmişiz meğer!

queen-colors-1529966974

Malumunuz, hikaye hızlı hızlı ilerlediği için ve bu esnada karakterler de yaşlandığı için, dizinin oyuncu kadrosunun her iki yılda bir değişeceği açıklanmıştı. İlk iki sezonda kraliçeyi en ufak mimiğine kadar kusursuzca canlandıran, mavi gözlü dev kadın Claire Foy’un diziden ayrılacağını öğrenince fena bozulmuştuk ama onun yerini kimin alacağını öğrendiğimiz anda ise çılgın bir sevince kapılmıştık. Evet, bu yıl Oscar’ı kapan Olivia Colman’ın ta kendisinden bahsediyoruz.

Olivia Colman’ın yanı sıra Helena Bonham Carter ve Tobias Menzes’in de oyuncu kadrosuna katıldığı dizinin üçüncü sezonu 1964-1976 yılları arasındaki Britanya ve dünya ahvaline odaklanıyor.

Ve gelelim tek yürek olmuş bir şekilde beklediğimiz asıl detaya…

Evet, anlayacağınız üzere, Lady Diana dördüncü sezonda giriyor hikayeye. Galler prensesini kimin canlandıracağı ise bir sonraki James Bond’un kim olacağı kadar merak edilen bir konuydu. Ve sonunda ona da bir nokta kondu: Dizinin yaratıcısı Peter Morgan, genç aktris Emma Corrin’in Lady Diana rolüyle diziye katılacağını açıkladı.

princess-di-the-crown2

Hmm biraz benziyor gibi sanki ama…

Ölümünden bu yana çekilen onlarca belgesel sayesinde Diana’nın hayatına detaylıca hakim olduğumuzu düşünsek de genelde The Crown bizi beklemediğimiz yerlerden vuruyor. Özellikle Diana’yla ilişkisinde kraliçenin hal ve tavrını görmek çok heyecan verici olacak. (Gelsin çekirdekler!) Ve tabii çokça kalbimiz kırılacak…

Şimdilik değil dördüncü sezon, üçüncü sezonun bile yayın tarihi belli değil. Üçüncü sezonun çekimleri geçtiğimiz Şubat ayında tamamlandı. Yakında haberler, fragmanlar düşmeye başlar. Dördüncü sezon için çekimler ise önümüzdeki Ağustos’ta başlayacak.