True Detective’in üçüncü sezonundan beklenen fragman

HBO, True Detective’in üçüncü sezonundan yeni bir fragman yayınlayarak sinirleri bozdu. 13 Ocak’ta başlayacak yeni sezonu, düşünmemeye çalışıyoruz, bekleme enerjimizi House of Cards üzerine yoğunlaştırıyoruz derken pat diye karşımıza yeni bir fragman çıkıyor. 

Üç ayrı zaman diliminde geçen hikayede, yine esas dedektifimizin hatırladıkları ve hatırlamadıkları arasında kalan boşlukta gerilimli ve gizemli bir sezon bizi bekliyor. İlk sezon da iki farklı zaman diliminde geçiyordu. Matthew McConaughey geçmişi hatırlamaya çalışan ve anlatan bir detektifi oynuyordu. Bu sezonda da Moonlight ile Oscar alan Mahershala Ali’yi, ortadan kaybolan iki çocuğu arayan Dedektif Wayne Hays rolünde izleyeceğiz. Dizide, Hays’in bir soruşturma kapsamında olayları anlatmasını ve geriye dönüşlerle olayların yaşandığı dönemi izliyoruz. Bir yandan da yıllar sonra, Hays’in yaşadığı iç hesaplaşmalara ve hafızasındaki değişimlere tanık oluyoruz.

Hikayesine üçüncü bir zaman dilimi ekleyen dizi, esas karakterini çok daha derinleştiriyor. Sofia Coppola’nın Somewhere filmindeki baba Stephen Dorff ve Selma, It Comes at Night, Fantastic Beasts and Where to Find Them filmlerinden tanıdığımız Carmen Ejogo da oyuncu kadrosundaki diğer isimler. 

Diğer iki sezonda da olduğu gibi, dizinin senaryosu Nic Pizzolatto’ya emanet. Yönetmen koltuğunda ise, ilk iki bölüm Jeremy Saulnier yer alacak. Daha sonraki bölümlerde ise koltuk, ilk kez yönetmenlik yapacak olan Pizzolatto’ya ve televizyona yıllarını vermiş, Game of Thrones, Walking Dead, House, Ozark, Leftovers, X-Files gibi dizilerde yönetmenlik yapmış olan Daniel Sackheim’e emanet.