Üç maddede: The Mandalorian cephesinde neler olup bitiyor?

Star Wars aleminin en yenisi The Mandalorian’dan ilk görsel geldi ve yönetmen isimleri belli oldu. Yıllardır fikri bir hayalet gibi dolaşan proje, nihayet gerçek oluyor. Henüz yapım aşamasındaki diziyle ilgili şu ana kadar bildiklerimizi bir araya getirdik. 

Konu

The Clone Wars’u izleyenler, Mandalorian’ları iyi bilirler. Dizideki olaylar, Mandalore’da geçmeyecek ancak buradaki karakterler Boba ve Jango Fett’in hikayesinden esinlenmeler olacak. Kahramanımızın maceraları pek çok gezegene yayılacak; bazıları önceden tanıdığımız gezegenler, bazıları da bizim için yeni. Olaylar Return of the Jedi’dan sonra, The Force Awakens’dan önceki dönemde geçiyor. Bu iki film arasındaki 30 yıllık boşluktan daha çok hikaye çıkacağını tahmin etmek güç değil.

Ekip

Iron Man, Iron Man 2 filmlerinin ve The Lion King’in yeniden çevriminin yönetmeni Jon Favreau, projede hem yapımcı hem de yazar olarak yer alıyor. Kathleen Kennedy ve Colin Wilson gibi iki büyük isim de yapımcı kadrosunda yer alıyor.

Dizinin ilk bölümünü, The Clone Wars’un yönetmeni Dave Filoni’nin yönetecek. Deborah Chow, Rick Famuyiwa, Bryce Dallas Howard ve Taika Waititi ise yönetmen kadrosundaki diğer isimler. 

Yayın Tarihi

Dizi, Disney’in kendi streaming platformunda yayınlanacak. Platformun kendisi 2019 sonlarında faaliyete geçecek zaten. Haliyle dizi için nereden baksak 2020’ye kadar beklemek gerekiyor.