Ünlülerin gözü NFL play-off’larında

Amerikan futbolunun kalbi NFL’de normal sezon sona erdi ve Super Bowl’a giden yolda heyecanın dozu her geçen gün artıyor. Amerikalıların göz bebeği olan bu curcunası bol oyunun memleketimizde bilinirliğinin sınırlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu sporun tutkulu takipçileri arasında yakından tanıdığımız bazı Hollywood ünlülerinin de olduğunu hatırlatmakta fayda var. Kimi mesleki hayal kırıklıklarını kazanılan bir maçla yapıştırmaya çalışırken, kimi ise tahminleri ve iddialı açıklamaları ile play-off mücadelesine keyif katıyor.

Amerikan futboluyla ilgilenen ünlüler deyince akla gelen ilk isimlerden biri muhtemelen Bradley Cooper. Birkaç yıl evvel başrolünde yer aldığı Silver Linings Playbook filminde azılı bir Philadelphia Eagles taraftarını canlandırmış olan Cooper’ın bu rolünde hiç zorlanmadığını tahmin etmek güç olmaz zira kendisi babadan gelme bir Eagles taraftarı. Geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kazandıkları anda tribünde yaptığı kartal dansıyla gözlerimizi kanatmış olsa da kendisine saygımız sonsuz. (Ah bir de plastik cerrahi işlerine girip güzelim sıfatını kurcalamasaydı!)

AP FILM-FOOTBALL MOVIES A ENT

A Star Is Born filmiyle Altın Küre Ödülleri’nde aradığını bulamayan Cooper, aynı gün takımının Chicago Bears’ı mağlup etmesiyle üzüntüsünü biraz hafifletmiş olabilir. Şöyle ki, bu gürbüz şahsiyetin törenden sonra hayranlarına imza dağıtırken Eagles lafını duyduğunda ağzının kulaklarına vardığını TMZ Sports’un paylaştığı görüntülerde görebiliyoruz. Fakat şunu da belirtmek gerekiyor ki, Cooper’ın bu mutluluğu fazla uzun sürmeyebilir. Çünkü bu hafta sonu ligin en iyi ekiplerinden New Orleans Saints’le karşılaşacaklar ve işleri çok zor olacak.

NFL Divisional Playoffs - Arizona Cardinals v New Orleans Saints

Saints demişken Brad Pitt abimizden bahsetmeden geçmeyelim. Her ne kadar boşanmaydı velayetti derken Amerikan futboluna vakit ayırabileceği konusunda şüphelerim olsa da Saints’in önümüzdeki hafta Eagles karşısında alacağı bir galibiyet sadık taraftarları olan Brad Pitt’in yüzünde bir tebessüm oluşturabilir.

post_malone_mike_brooks

Bir başka “celebrity” zıpçıktı Post Malone da bir Dallas Cowboys taraftarı. Malone’un Cowboys taraftarlığı, zamanında takımın yiyecek içecek müdürlüğünü yapmış olan babasından geliyor. Takımdaki bazı oyuncularla da sıkı fıkı olan yeni kuşak rapçinin son dönemdeki alameti farikası ise iddialı tahminler yapıyor olması. Seattle Seahawks ile oynayacakları mücadele öncesi “WE’RE GOING TO KICK SEAHAWKS’ ASS” minvalinde açıklamalar yapan Malone’un bu iddiasının gerçekleştiğini söyleyelim. Öte yandan, Cooper’ın Eagles’ından sonra bir acı reçete de Malone’un Cowboys’una yazabiliriz. Nitekim önlerinde yine ligin güçlü ekiplerinden olan Los Angeles Rams engeli var.

Malone henüz sıradaki karşılaşma için bir tahminde bulunmadı. Yanılacağından korkuyor olabilir. Ancak olası bir mağlubiyette sezon öncesi yaz kampında yaptığı gibi Cowboys oyuncularına Playstation’da eşlik ederek moral verebilir. En nihayetinde arkadaşlar böyle günler içindir.

Evet, NFL play-off’ları tüm heyecanıyla devam ediyor. Her geçen hafta finale (Super Bowl) bir adım daha yaklaşılırken toplam sekiz takımın kaldığı bu spor festivali Hollywood ünlülerinin Instagram ve Twitter post’larında bir süre daha yer işgal edecekmiş gibi görünüyor.