Uzaya gözünü diken bir komedi

Dünya gerçekten absürt bir yer. Her gün okuduğumuz haberler, duyduğumuz hikayeler ve gördüğümüz sahnelerle adeta bir freak show’a dönebiliyor ara sıra.

Hayatlarımızın bu anlarını alıp ince esprilerle bize gösterip karnımıza ağrılar giresiye kadar güldüren yapımların değerli isimleri yeni projelerde bir araya gelince pek bir mutlu oluyoruz.

Mesela şimdilerde bizi heyecanlandıran yeni bir proje geliyor. The Office’in Amerikan versiyonunun yapımcısı Greg Daniels ve aktörü Steve Carell Space Force isimli Netflix projesi için yeniden bir arada.

Henüz elimizde çok fazla detay olmasa da Netflix tarafından yayınlanan ilk fragman içerikle ilgili aslında birazcık da olsa bilgi veriyor. Uzayın derinliklerinde ilerliyormuş hissi veren fonun üzerinde, “18 Haziran 2018’de federal hükümet Amerikan ordusunun 6. kolu olarak ‘Uzay Kuvvetleri’ oluşturulduğunu açıkladı” cümlesiyle başlayan fragman sonra ekliyor “Bu yeni oluşumun hedefi ‘uyduları saldırıdan korumak’ ve ‘uzayla ilgili olan görevleri yerine getirmek’… Ya da başka şeyleri”.


Trump’ın geçtiğimiz aylarda ABD Savunma Bakanlığı’na, Amerikan ordusunun 6. kolu olarak “Uzay Kuvvetleri” oluşturması talimatı verdiğini açıkladığından bu yana yaklaşık sekiz ay geçmiş. Bu süreçte Amerikan hükümeti faaliyetlerine devam ede dursun TV yapımcıları da boş durmayıp bu ‘değerli’ konuyu kakara kikiri izleyeceğimiz bir yapıma dönüştürme çalışmalarına el atmışlar, sağ olsunlar. Trump’ın Space Force hayaline gönderme yapan yapımın yayın tarihi henüz net olmasa da Uzay Kuvvetleri’nin tahmini hayata geçiş tarihi 2020’den çok daha önce izleyebileceğiz belli ki.