Ve beklenen an geldi: Game of Thrones’un yeni sezonu giderek daha da yaklaşıyor

Game of Thrones’un yeni ve son sezonu 2019’a atıldığında beklemekten çoktan vazgeçmiştik aslında; gözden ırak, gönülden ırak misali… Yine de tek bir haber bile, külleri yeniden alevlendirmeye yetiyor.

Evet, sekizinci sezonun 2019’da yayınlanacağını biliyorduk da bilinmezlikler sarmıştı dört bir yanımızı. Zaten dizinin finaliyle ilgili teoriler almış başını gitmiş, etraf söylendilerle dolmuşken bir de bu belirsizlik üzdü biraz ama sonunda o beklenen an geldi.

HBO yetkilileri yine tam bir tarih söylemese de dizinin 2019’un hangi ayında yayınlanacağını açıkladı. Daha önce “aman 2019’un ilk yarısında işte” diyerek oyalamaya çalışmışlardı bizi. Neyse ki sonunda baklayı ağızlarından çıkaracak gibi oldular: dizinin final sezonu, Nisan 2019’da yayınlanmaya başlayacak.

#ForTheThrone hashtag’iyle ve bir video eşliğinde yayınlanan bu haber bizi bir süre daha idare edecek gibi. (Heyecanlanmayın, videoda hiçbir şey yok. Gözümüzde koskoca maziyi canlandırmaya çalışmışlar bir tek…) 2019 Nisan’a kadar bunun daha yayın tarihi var, fragmanları var, muhtemelen sızdırılacak bölümleri var…