Ve Netflix, Marvel dünyasından çekilir

Jessica Jones ve The Punisher’ın da iptal edilmesiyle birlikte Netflix’in son Marvel yapımları da yayından kalkmış oldu.

Daredevil, Iron Fist ve Luke Cage derken, Netflix tüm popüler Marvel yapımlarını birer birer sonlandırıyordu ki, dün kalan iki diziyle ilgili de açıklama geldi: Üçüncü sezon çekimleri devam eden Jessica Jones ile Daredevil spin-off’u The Punisher da yayından kalkacakmış. Evet, Jessica Jones veda etmeden önce son sezonuyla Netflix’te olacak ama tüm diğer süper güçler çoktan hayatımızdan çıktı bile.

Tabii işin başka boyutları da var. Marvel’ın “abi şirketi” Disney, çok yakında kendi dijital yayın platformu Disney+’la yola koyulacak. Haliyle Marvel cephesinde planlar değişmiş olabilir. O yüzden bu belki de bir veda değil, yeni bir başlangıç diyerek teselli bulmaya çalışıyoruz. (Gereksiz drama…)

Çizgi roman dünyasının mühim yayınlarından Deadline’a bir açıklama yapan Netflix ekibi, bu beş yıllık ortaklık için Marvel’a ve serilerin tüm çılgın hayranlarına teşekkürlerini ileterek noktayı koymuş.

Yakında böylesine köklü bir değişiklikle karşılaşmayı beklemiyorduk, ne Netflix ne de Marvel tarafında. Süper güçlerin çarpıştığı o karanlık alemin ekranda da bağımlısı olmuştuk ama dizilerde hikayeler de yavaştan sarpa sarmaya başlamış gibiydi. Netflix’in de Marvel’ın da bir sonraki ataklarını beklerken, bir süreliğine farklı alemlere savrulmak gerekecek.