Ve sonunda: Big Little Lies ikinci sezondan haberler var

Birinci sezonun final bölümü biter bitmez Google’ın yakasına yapışmıştık: “Big Little Lies ikinci sezon”, “Big Little Lies ikinci sezon çekilecek mi”, “Big Little Lies ikinci sezon ne zaman”… Bir arama motorunda yolumuzu açacak tüm kelimeleri deneyerek, alternatiflerinin alternatiflerini de zorlayarak çaresizliğimize çare aramıştık.

Neyse ki toplu bir delilik yaşanmadan HBO tarafından beklenen açıklama gelmişti. Evet, Liane Moriarty’nin aynı adlı kitabından uyarlanan bu dizinin başta bir mini dizi olacağı ve tek sezondan ibaret kalacağı açıklanmıştı ama bu kadar ilgiye kim dayanabilir ki? Elbette ikinci bir sezon da çekilecekti! Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Laura Dern, Zoë Kravitz ve Shailene Woodley’nin başrollerinde olduğu dizi zaten daha bu kadroyla yıldızlar ligine yükselmişti. Üstüne bir de tatlı ve akıcı bir eklenince, ortaya harika bir formül çıkıyordu.

İkinci sezon çekimleri devam ederken bir baktık, bu çılgın oyuncu kadrosuna bir de Meryl Streep eklenmiş. Nicole Kidman’ın canlandırdığı Celeste karakterinin kayınvalidesini canlandırıyordu. Neyin peşinde olduğunu tahmin edebilirsiniz; spoiler’larla burayı doldurmayalım şimdi ama birinci sezonun sonundaki o büyük cinayete kafayı takacak bir kişi varsa o da Meryl Streep’in karakteri Mary Louise elbette.

Gerçekten uzun bir süre bekledik, ikinci sezona dair daha çok bilgi edinelim diye. Bu hafta sonuna kısmetmiş (!): HBO, yıldız oyuncu kadrosu eşliğinde düzenlediği bir basın toplantısında hem yeni sezondan anlı şanlı fotoğraflar paylaştı hem de yayın tarihini paylaştı: Dizinin ikinci sezonu, Haziran ayında ekranlarda olacak.

Vizyonda süper kahraman filmleri arasında iyi filmlere denk gelebilmek için çırpınırken, televizyon dünyasının seri atağına karşı koyabilmek ne mümkün. Sinema endüstrisi derdine yansın; HBO, Amazon, Netflix gibi kanal ve platformlar ünlü yıldızları ve orijinal hikayleri peş peşe transfer etmeye devam edecek belli ki.