Vizyonun dadanmalık filmleri (16 Kasım)

Bu hafta vizyona giren filmler hakkında sevgi dolu yorumlarımız, müthiş tavsiyelerimiz, engellenemez dadanmalarımız. 

Bu hafta vizyona giren filmler gerçekten bir garip. Pardon ibretlik. Bu filmleri özellikle yan yana koymuşlar herhalde. Bazı filmlerin neden çekildiğini merak ediyorum gerçekten. İyi bir fikir olduğuna nasıl karar veriyorlar acaba? Hem de tüm kaynakları toplayıp seferber oluyorlar bu filmleri çekmek için. Çift’lik Bank: Tosun Firarda ve Koyver Gitsin gibi mesela… Neyse bu konuyu geçelim, .

Whitney

Geçen sene Whitney: Can I Be Me? adlı bir başka Whitney Houston belgeselini izlemiştim. Bu belgesel de ona fazla benziyor ama daha güzeli. Zaten fazla Whitney göz çıkarmaz. Üçüncü bir tane olsa yine izlerim.

viola

Widows

Kötü değil aslında ama Shame ve 12 Years a Slave’in yönetmeni Steve McQueen yönetiyor, Viola Davis “reis”, Liam Neeson ve Colin Farrell oynuyor. Daha iyi olabilirdi. Belki de Michel Rodrigez’i pek sevemediğimden bir türlü olduramadım. Senaryoyu da Gone Girl ve Sharp Objects romanlarının yazarı Gillian Flynn’in yazmış. Flynn’e karşı duygularımdan da tam emin değilim. Galiba bu kadının yazdıklarını sevmiyorum ben. Utopia’nın yeniden çevrimini izleyince karar vereceğim.

dan-fogler-left-and-eddie-redmayne-right-in-fantastic-beasts-the-crimes-of-grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

İlkini pek sevmemiştim. Harry Potter’dan apayrı bir alem gibi geliyor bana, o yüzden karşılaştırmadan izleyebiliyorum. Yine de çok bayılmadığım bir seri. İlkini meraktan izlemiştim, ikincisini de galiba Zoë Kravitz, Lestrange ailesinin bir üyesini oynayacağı için izleyeceğim. Eddie Redmayne de tamam ama sene 2018, hâlâ mı Johnny Depp?

Cin-Tepesi-Poster-e1539599157676

Cin Tepesi

Bence kendi türünün hiç de fena olmayan bir örneği. Türün kurallarını doğru işletiyor en azından. Görüntülerin gerçek olduğu iddiası, kamerayı elde ve hareket halinde kullanmak, “gitmeyin” denilen bir yere gitmek, korunma ritüellerinin işe yaramaması gibi bir takım kurallar… İşte her şey yerli yerinde.

hsg1

Her Şey Seninle Güzel

Aaa, bu şey değil mi? Julia Roberts’ın My Best Friend’s Wedding filminin aynısı. Evet o. Kendisi benim guilty pleasure filmlerimden biri olduğu için açıkçası bu filmi de gidip izlerim. Mert Fırat, İlker Aksum, Hazar Ergüçlü var diye ya da Burcu Biricik güzel kıyafetler giyiyor diye de izlenir. Sinemada izlenmese, kesin beIn Movies Türk’e falan gelir, oradan izlenir.

prenses-ve-ejderha-the-princess-and-the-dragon-turkce-dublajli-fragman_10358222-4960_1920x1080

Prenses ve Ejderha

İnsan çocuğu olsa da yine gidip izlemez bu filmi.