Vizyonun dadanmalık ikilisi (2 Kasım)

House of Cards için eve kapanmak isteyenlerin aklı sinemada kalmasın diye (!), bu hafta az ama öz bir vizyon seçkisiyle karşınızdayız.

Climax

Sinemanın kötü çocuklarından Gaspar Noé yine yapacağını yaptı ve içkiye ilaç katma konusunda, Nuri Alço’yu bile kıskandıracak bir film çıkardı ortaya. Beğenilmemek için elinden geleni yapsa da, bu kez filmi çok sevildi, salonu terk eden de pek olmadı. “Ne oldu bu adama, bu nasıl film” diye merak etmemek elde değil. Filmekimi’nde izledikten sonra burada uzun uzun dadanmıştık.

Bohemian-Rhapsody-Film

Bohemian Rhapsody

Çok beklediğimiz, dev gibi film Bohemian Rhapsody bu hafta vizyona giriyor. Rami Malek’in, Freddie Mercury’yi oynadığı film, ucundan kıyısından gördüğümüz fragmanlarıyla bizi çok önceden kendine hayran etmişti zaten. Ön gösterimde izleme şansı elde ettikten sonra da tren çarpmışa dönmüş, tüm duygusallığımızla burada anlatmıştık. Müzikleriyle ayrıca bir tür antoloji sayılabilecek Bohemian Rhapsody’yi sonunda vizyonda görme vakti de geldi.

Ayrıca Türkçe romantik komedi sevenler için “Dünya Hali”, Türkçe korku sevenler için “Ecinni”, okuldan kaçan liseliler için “İyi Oyun” ve Tim Burton’ın Alice’inin balelisi olan “The Nutcracker and the Four Realms” gösterimde.