Vizyonun dadanmalık üçlüsü

13 – 14 Ekim haftasonu Filmekimi’ne bileti olmayan herkes, buyursun, vizyon zaten festival gibi. 

Bad Times at El Royale

Fragmanı, filmin çok şey vadettiğinin bir kanıtı. Filmde yedi farklı karakter, farklı yerlerden gelip, geceyi geçirmek için El Royale Oteli’ne geliyorlar. Chris Hemsworth, Dakota Johnson, Jon Hamm, Jeff Bridges ve daha pek çok tanıdık isim var filmde. Yönetmen Drew Goddard’ın ikinci sinema filmi. Daha önceden Agnel ve Buffy’de yazarlık, Lost ve Alias’da yapımcılık, The Martian ve World War Z senaryoları derken, pek çok sevdiğimiz işin kamera arkasında yer almış. İlk yönetmenlik deneyimi The Cabin in the Woods olduğundan kendisine güvenimiz yüksek. 

Kings

Kings

Kings, geçtiğimiz günlerde Filmekimi’ndeki son gösterimini yaptıktan sonra bugün vizyonda. Yönetmeni Deniz Gamze Ergüven, ilk filmi Mustang’le dikkat çekmiş, Fransa’nın Oscar adayı olmuştu. Bu filmde de 1992’de Los Angeles’daki eylemleri fona alarak müthiş bir hikaye anlatıyor. Halle Berry ve Daniel Craig’in oynadığı film, müzikleri için bile izlenir. 

Las Herederas

Mirasçılar

Mirasçılar da geçen sene İstanbul Film Festivali’nde gösterilmişti ve büyük ilgi görmüştü. Işık, renk, objeler… Filmin teknik öğeleri dantel gibi işlenmiş, hem romantik hem de acıklı bir his taşıyorlar. Karakterler ve psikolojik durumları çok insancıl ve gerçekçi bir derinliğe sahip. Berlin’de En İyi Kadın Oyuncu ve Alfred Bauer ödülü de almıştı hem.