Wild Nothing yine Haziran’a dadandı!

Yazı: Nazlı Sönmez

Gençlik acı bilmez diyen Lykke Li’nin yerlerde süründüğü albümü (I Never Learn) gördükten sonra daha da bu gençliğe, acılara, yapılan şarkılara bel bağlamayı kestim. Tabii bunda Tina Turner başkanın da payı büyük. Ayrıca Bonnie Tyler ve Total Eclipse of the Heart da çocukluğumun çentikleri olarak bu yazıda kendine yer bulsun isterim.

Revizyon Fanzin, Türkiye’nin Wild Nothing temsilcisi olarak koltuğunda yerini alıyor ama konumuz aslında bu şarkının nasıl da ilaç gibi, hızır gibi yetiştiğiyle ilgili olacak. Evet, ben sıkı bir Wild Nothing takipçisiyim ama şarkının yayınlandığını Revizyon Fanzin hesabından duydum. Tek dileğim, bu hesabın Wild Nothing Türkiye Temsilciliği’ni bırakmaması. Belki ileride bir “Oda” olur. (Wild Nothing Türkiye Temsilciliği Odası için lütfen 2’ye basın)

İçimizdeki neşe mi, umut mu, hüzün mü olduğunu adlandıramadığımız hislerin müziğini yapan Wild Nothing, geçtiğimiz günlerde yayınladığımız “Haziran’da dadanacağımız albümler” listesinde kendine yer bulamadı çünkü aşırı sürpriz bir şekilde “Letting Go” şarkısını 5 Hazıran öğleninde paylaştı.

Çoğu insan bilmez ama tanımlayamadığınız o yaz mevsimi duygularını Wild Nothing muazzam bir şekilde ortaya koyuyor. Çıkış tarihi de 2009 yazına tekabül eden bu şahane kadronun kurucusu Jack Tatum, saçlarınızı okşayan rüzgar, ayaklarınızı yakan kum olacak “Letting Go” şarkısı ile size eşlik etsin istiyorum. Resmen ben istiyorum. Çünkü bu haziran sanki bir şeyleri ardımızda bırakabilecek, kim olduğumuzu hatırlayabilecek, derin nefesler alabileceğiz gibi hissediyorum. 

Albüm gelmeden birkaç tekli daha paylaşacağını tahmin ettiğim Wild Nothing bu albümün adını “Indigo” olarak belirlemiş. 31 Ağustos’ta çıkacak albüm yazın saçlarımızı okşayıp, sonbaharda da düşmemizi engelleyecek gibi.

Afiyetler: