Will Ferrell ve Rachel McAdams’lı Eurovision Filmi: The Story of Fire Saga

Her yıl milyonları tek yürek halinde ekran başına toplayan Eurovision Şarkı Yarışması, bu sene pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyecek olsa da Netflix durumu telafi etmenin bir yolunu buluyor. Dünyanın en uzun soluklu müzik yarışması olan Eurovision’un hikayesini gelin bir de Netflix’in yeni filmi Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga’dan öğrenelim.

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga, İzlandalı iki müzisyen Lars ve Sigrit’in kariyerlerinin peşinde, Eurovision sahnesine doğru hızla ilerleyen bir film. Lars ve Sigrit, İzlanda’nın küçük bir kasabası olan Husavik’te yaşıyorlar ve gelecek için büyük başarılar vadediyorlar. Ve hiç ummadıkları bir anda, grupları Fire Saga ile birlikte kendilerini kanıtlama fırsatı yakalıyorlar: Ülkenin Eurovision adaylarının başına gelen talihsiz olaylardan sonra İzlanda’yı, küçüklüklerinden beri hayallerini kurdukları Eurovision sahnesinde temsil etme hakkına sahip oluyorlar! Fire Saga grubunun maceralarını izlerken, biz de kendimizi o yarışma heyecanının ve telaşının orta yerinde buluveriyoruz.

Filmin senaryosu Will Ferrell’a ait; kendisi yıllardır hayranlıkla izlediği Eurovision ile ilgili bir komedi filmi yazmak istemiş ve Fire Saga’nın çılgın macerası böyle ortaya çıkmış. Filmde, The Notbook ve Doctor Strange gibi yapımlardan hatırladığımız Rachel McAdams ile birlikte başrolü de üstleniyor Will Ferrell. (Tabii ki.) Ayrıca Demi Lovato’yu da İzlanda’nın en başarılı sanatçılarından biri olan Katiana’yı canlandırırken gördüğümüz filmde, Eurovision’un geçtiğimiz senelerdeki birincileri Alexander Rybak, Conchita Wurst ve Netta da yer alıyor.

eurovision fire saga

Eurovision Şarkı Yarışması pandemi sebebiyle bu yıl düzenlemeyecek. Son yıllarda popülerliği yavaştan sönmeye başlasa da müziği bol bir gelenek olduğu için kalbimizde yeri de ayrı. Fire Saga, güçlü kadrosu ve prodüksiyonu ile yarışmanın ruhunu filme aktarmayı başarmış neyse ki. Yarışmanın hasretliğiyle yanıp tutuşanları teselli edecek güçte. Hem komik de… Eurovision Song Contest: The Story Of Fire Saga filmini Netflix’te izleyebilir, dilediğinizce tezahürat edebilirsiniz.