Yakıcı bir formül: Cher + ABBA

Alev, alev!

Divaların divası Cher’in sonsuza dek dadanılacak bir isim olduğunu söylemiştik geçtiğimiz günlerdeki bir yazımızda. Haliyle Twitter hesabı üzerinden, eylül ayında yeni bir albümle geleceğini açıkladığında kalp atışlarımız hızlandı, yakıcı bir heyecan kapladı zihnimizi.

Bu yeni albümle ilgili detaylar da belli oldukça, heyecanımızdan uyuyamacak hale geldik artık: ful ABBA cover’larından oluşan bir albüm! Pop müziğe sevdalı her bünyenin ayaklarını kesecek bir formül bu: Cher + ABBA.

“Bu albüm ‘ABBA’ dendiğinde aklınıza gelen şeyden çok farklı olacak; çünkü ben bambaşka bir şekilde yorumladım” diyen Cher’in bu tribute albümünün adı ise Dancing Queen. (Pop müziğin öz hakiki kraliçesi için güzel bir gönderme olmuş albümün ismi.)

Cher + ABBA’nın ne kadar iyi bir formül olduğunu zaten Mamma Mia! Here We Go Again filminden biliyorduk. ABBA şarkılarının donattığı 2008 tarihli Mamma Mia! filminin devamı olan bu yeni filmde Cher de arz-ı endam ediyor, ABBA’nın Super Trouper, Fernando gibi şarkılarını söylüyordu.

Dancing Queen, 28 Eylül’de yayınlanacak. Bu zalim bekleyişin acısını gidermek için albümden yayınlanan ilk parçayı paylaşalım sizin için. Cher’den geliyor: Gimme! Gimme! Gimme!