Yılın saklı kalmış 5 güzide dizisi

Onlara kimileri “underrated” diyor. Ama biz onu bile diyemiyoruz çünkü bazısı neredeyse “hiç rated”… Adını pek azımızın bildiği, karşımıza çıktıkları için şanslı hissettiğimiz ve aslında soran olmayınca da söylemediğimiz 2018’in saklı kalmış dizileri, bizim dizilerimiz…

Succession

Bir defa HBO yapımı. HBO yapımı olmasına rağmen adını bangır bangır anmıyorsak, sorun dizide değil, tamamen bizde. Jeneriği itibariyle sizi alıp götürecek, 10 bölümü fazlasıyla iyi oyunculuklar ve ihtiraslı zengin aile yaşantısıyla rüzgar gibi geçecek. Brian Cox faktörünü belirtmiyoruz bile.

The Terror

The Terror’e karşı beslediğimiz hisleri daha önce burada uzun uzun anlatmıştık. Ona rağmen gizli kalmayı başarması, The Terror’ın asaletinden olsa gerek. Hazır buz gibi havalar kapıdayken, dizinin de saklı kaldığı yerden çıkması gereken zaman geldi.

Homecoming

Julia Roberts’ın bir dizide oynaması bile izlemek için yeterli sebepken, bir de sanki Mr. Robot’ta denemediği delilik kalmış gibi bu kez kamera arkasında, yönetmen koltuğunda şovunu yapan Sam Esmail’imiz var. Ordudaki görevini tamamlayan askerlere, rehabilitasyon süreçlerinde hizmet veren bir kurumun hikayesini anlatan dizi kafa karıştırmayı sevenlerden.

Kidding

Jim Carrey’nin uzun süren sessizliğini bozacağını öğrenip, şaşarak takip ettiğimiz garip hallerini acaba bir diziyle nasıl izleyeceğimizi merak ettiğimiz dönemde aslında Kidding popülerdi. Ama sonradan bir konuşmaz olduk, aklımızdan çıkıverdi gibi geldi bize. Belki de çıkmamıştır, belki de siz onu kendi çevrenizde popüler tutmuşsunuzdur. Öyle yaptıysanız teşekkürler çünkü Jim Carrey bunu hak ediyor.

Dogs of Berlin

Netflix’in yoğun gündeminde anasayfanıza düştüyse izleme ihtimaliniz doğmuştur ama aksi halde arayıp bulmanız pek de olası değil. Çok fazla reklamına şahit olmasak da Almanya – Türkiye ilişkilerine çok yakından bakan, Berlin’in hemen her noktasında geçen hareketli hikayesiyle Dogs of Berlin -şimdilik- gizli kalan dizilerimizden.