Game of Thrones spinoff’u için artık bir tarihimiz var

Daenerys’in ataların arzıendam edeceği House of the Dragon için takvimler 2022’yi gösteriyor, geri sayabiliriz.

Game of Thrones’un büyük finalinin ardından bolca devam dizisi çekileceği haberi hızla yayılmıştı, zaman geçti, bazıları detaylandı bazıları gizemini korudu ve iptal edilenler oldu derken bugün geldiğimiz noktada yalnızca biri ayakta kaldı: House of the Dragon. Ve HBO patronu Casey Bloys’un “en iyi tahminine” göre diziyi, 2022’nin bilinmez bir vaktinde izleyebileceğiz.

Bakmayın devam dizisi dememize, George R.R. Martin ve Ryan Condal’ın birlikte geliştirdikleri House of Dragon, Martin’in Fire & Blood kitabını kaynak alıyor ve esasında bizi, Game of Thrones’da izlediğimiz olayların 300 yıl öncesine götürüp Targaryen’lerin hikayesine odaklanıyor. Martin ve Condal’ın yanında, GoT’un -hem olumlu hem olumsuz anlamda- en unutulmaz bölümlerini yöneten Miguel Sapochnik de dizide yürütücü yapımcı olarak yer alıyor.

Diziye dair henüz başka hiçbir detay bilmiyoruz; ne kadro belli ne de sete giriş tarihi ama yine Casey Bloys’un ağzında duyduğumuz kadarıyla Martin, Condal ve Sapochnik, şu an kendilerini odaya kapatmış hikayeyi yazıyorlar. Her ne kadar Game of Thrones’un finaliyle sütten ağzımız yanmış olsa da bu kez dümende George R.R. Martin olduğu için, House of the Dragon’un akıbetine dair hiçbir şüphemiz yok, Westeros’ta maziye gitmeye şimdiden hazırız.