Nirvana’nın MTV Unplugged albümüyle ergenlik günlerine dadanmak

Şu anda benimle birlikte çok naif ve rezil bir hikayeye doğru yol alıyorsunuz. O yüzden baştan uyarayım, geç olmadan vazgeçebilirsiniz.                    Nirvana’nın MTV Unplugged albümüyle ergenlik

Çooook çoook eski bir tarihte, internete erişim bu kadar kolay değilken, nasıl olduysa Nirvana diye bir gruptan haberdar olmuşuz ve inanılmaz merak ediyoruz. O dönemlerde dünya ile iletişimimi sağlayan, benden sekiz yaş büyük ablam… Bir tür ayaklı Google, evimizdeki Wikipedia benim için.

Bir saf gibi, kendisinden bana Nirvana albümü bulmasını istedim. Zira gidip alabilmem pek mümkün değil. Hem yaşım veletlikten kırılıyor, hem de nasıl oluyorsa, bir CD o zamanlar bile 30 milyon… Bir velet için çok fazla…

Neyse bu bir şekilde, arkadaşlarına sordu etti, bana Nirvana’nın MTV Unplugged albümünü buldu getirdi. (Hem de CD!!!) Çok romantikçe olacak biliyorum ama o zamandan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

Bir kere ben zırıl zırıl Kurt Cobain’e aşık oldum. Hain kadın ablama bunu söylediğimde ise kendisi en ufak bir empati ya da teselli etme hevesi duymadan Kurt’ün “çoktaaan” öldüğünü söyledi. “Uyuşturucudan öldü o” diye de ekledi. Kurt’ün ölmüş olmasından dolayı kahrolmam bir yana, uzun bir süre beni ortamlarda “ezik kişilik” olarak gösterecek bir yanlış bilgilendirme mağduru olmuştum. Neyse ki bu durum fazla uzun sürmedi de bu yaşanan trajediden 1-2 yıl sonra internet hayatımıza gümbür gümbür girdi. Ondan sonra zaten ablamla da çok görüşmez olduk. (?!+%^)

Bu kadar saçmalamanın gideceği bir yer var elbette sevgili Dadanizm takipçileri… Benim ilk göz ağrım, genç kızlık hayallerimin biricik gözdesi Nirvana MTV Unplugged albümü, bundan tam yirmi yıl önce, yani 18 Kasım 1993 tarihinde New York’ta kaydedilmiş. (Benim bu albümle tanışmamsa 14 yıl öncesine denk geliyor, vay be!)

Bu vesileyle Nirvana’ya dadanalım, şu tıngır mıngır huzur deposu eşliğinde pazartesiyi alt edelim dedik.

Albümü dinledikten sonra siz ne yaparsınız bilemem ama ben bir de ablama dadanacağım.