Taklit sanatında bugün: Kevin Spacey vs. Benedict Cumberbatch (Jim Carrey bonuslu!)

Bu iki video da o kadar yeni değil, biliyoruz. (Tamam, ikisinin de paylaşılmasının üzerinden sadece bir-iki hafta geçti ama popülerliğin saniylerle azalıp arttığı internet çağında “bir hafta öncesi” çoktan eskimiş olabiliyor.) 

Muhtemelen bu iki şahsına münhasır aktörün birbiriyle kapışmak gibi niyetleri de yoktu, onu da biliyoruz.

Ama söz konusu taklit sanatı olunca ve Michael Caine, Christopher Walken gibi ortak noktalarda buluşulunca biz de Kevin Spacey ile Benedict Cumberbatch’in taklit sanatındaki yeteneklerini birbiriyle karşılaştırmadan edemedik. (Yalnız “karşılaştırmak” tabirini kullandık diye haddimizi aştığımız sanılmasın. Haşa, ikisini de pek severiz.)

Önce Benedict Cumberbatch’in 60 saniyede John Malkovich’ten Matthew McConaughey’e, 11 aktörün taklidini yaptığı The Imitation Game videosunu izleyelim. (Biz en çok Alan Rickman’ı beğendik.)

Bu da Kevin Spacey’nin Jimmy Fallon’la birlikte taklit becerilerini kapıştırdığı Wheel of Impressions bölümünden bir video:

Ve sonuçları açıklıyoruz! En İyi Michael Caine taklidiyle kazanan: Kevin Spacey!!!!

Kevin-Spacey

En İyi Matthew McConaughey Taklidi ödülü ise hepinizin de tahmin edeceği üzere Jim Carrey’e gidiyor. (Lincoln iyi reklam yaptı ha!)