212 Photography Festival’dan yarışmaya davet var

Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması, 19 Nisan’a kadar başvuruları bekliyor.

Geçtiğimiz yıl, fotoğrafı tam merkezine yerleştiren bir festivalle yollarımız kesişmişti: 212 Photography Festival.

Fotoğraf alanında yerel ve uluslararası bir platform yaratmak adına yola çıkan 212 Photography Festival’ın ikincisi ufukta gözükmeye başladı bile. Bu seneki programı 3-12 Mayıs tarihlerine yayılacak olan festival, geçen sene olduğu gibi, yine bomontiada’yı kendine mesken ediniyor.

Ama öncesinde festival cephesinden bir yarışma çağrısı var.

Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması; her yaştan, her milletten, amatör veya profesyonel tüm fotoğrafçılara açık. Ayrıca hangi kamerayla çektiğiniz de değerlendirmelerde dikkate alınmıyor. Bu yarışmanın amacı, İstanbul’da fotoğraf ekseninde, kültürel ve sanatsal bir gelenek başlatmak(mış). O yüzden katı kurallardan ziyade, özgür ve özgün bir bakış açısına öncelik veriyorlar anlaşılan. Şehirde böyle pozitif girişimlerin eksikliğini çokça hissettiğimizden, kalp atışlarımızı hızlandıran bir çağrıyla karşı karşıya gibi hissediyoruz kendimizi…

Yarışma jürisinde yer alacak isimler çok yakında açıklanacak ama kazananın ödülü şimdiden belli: 5000 Euro. (An itibariyle Euro 6.02 TL)

https://www.instagram.com/p/BivyXr4BgCO/

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçılarının yanı sıra Türkiye’den isimlerin de sergilerini görmüştük geçen seneki festivalde. Ayrıca atölyeler, söyleşiler ve film gösterimleri programın birer parçasıydı. Bu sene için de aynı şekilde kapsamlı bir program hazırlanıyor.

Siz şimdilik yarışmaya konsantre olun. 19 Nisan’a kadar festival web sitesi üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

Elinizde kamera, fotoğraf çekmek için kendinizi yollara vurmadan önce telefon hafızanızdakileri bir kontrol edin. Belki de sizi yarışın bir parçası yapacak fotoğrafı çoktan çekmişsinizdir. Hem dedik ya, hangi kamerayla çektiğiniz de dert değil…

İyi olan kazansın!