Anton Corbijn’in Depeche Mode belgeselinden ilk fragman

Anton Corbijn ve Depeche Mode ortaklığı bir belgeselle devam ediyor: Spirits in the Forest

Sadece sinema değil, çektiği video ve portrelerle müzik dünyasının da ikonik isimlerinden biri Anton Corbijn. Şöyle söyleyelim, Nirvana Heart Shaped Box’tan Arcade Fire’ın Reflektor’ına tüm anlı şanlı klipleri yönetmiş, ulu bir insan Corbijn.

Depeche Mode’un da en kült kliplerinin arkasında o var: Enjoy the Silence’tan, Personal Jesus’a… Yani ta 1986 yılına kadar uzanan bir iş birliği, bir kankalık durumu söz konusu. Hatta grubun Delta Machine Tour kapsamında, 25-27 Kasım 2013 tarihlerinde Berlin’de verdiği konserlerden oluşan bir filmi de var Anton Corbijn’in. Live in Berlin adlı bu film için belgesel diyemeyiz ama sahnede devleşen bu efsanevi gruba bir güzelleme diyebiliriz. Belli ki Corbijn grubun büyük hayranı.

Şimdilerde ise bu sefer bir belgesel filmi üzerinde çalışıyor ünlü yönetmen. Depeche Mode’un Global Spirit turnesi kapsamında verdiği 115 konseri anlatan belgesel sadece konser görüntülerinden ibaret değil: sahne arkasından anlar, grup üyelerinin kişisel hayatlarından kesitler… Yani Live in Berlin gibi şarkı dinlemeli, coşmalı bir film değil bu. Derinliklere doğru ineceğiz belli ki.

Turnenin adına göndermeli bir isme sahip olan belgesel, Spirits in the Forest, 21 Kasım’da ilk kez izleyiciyle buluşacak. Buralara ne zaman gelir şimdilik bilmesek de bir fragman eşliğinde ısınma turlarına çıkalım…

Ayrıca kapaktaki fotoğraf da tabii ki Anton Corbijn’in objektifinden.