Bu akşam korkuları evde bıraktık: American Horror Story 9. sezondan, yeni fragman

Her sezonunda ayrı bir hikayenin peşine düşen, kült yapımların zihni ele geçiren detayları üzerinden ilerleyerek kendi de külte dönüşen American Horror Story, dokuzuncu sezonuna doğru son sürat ilerliyor. American Horror Story: 1984 adlı bu yeni sezondan bir fragman var karşımızda.

İmzasını taşıyan işlerin fanatiği olduğumuz ve önünde saygıyla eğildiğimiz Ryan Murphy’nin yaratıcılarından olduğu dizi, korku filmlerinin klişelerini, vazgeçilmezlerini ve kendine has kurallarını her sezonda farklı bir hikayeye uyarlayarak kısa zamanda kendine sadık bir takipçi kitlesi edinmişti. Dokuzuncu sezona geldik, neredeyse on yıl; alttan alta verdiği incelikli mesajlar, hikaye anlatıcılığı ve her seferinde başka noktalara taşınan oyunculuklarıyla diziye olan ilgi aradan geçen yıllara rağmen ilk seferki gibi capcanlı.

Dokuzuncu sezonunda da korku filmi külliyatını karıştıran dizi, 1980’lerin dehşetengiz slasher filmlerinden ilham alıyor. Evet, adından da anlayacağınız üzere. Halloween, Nightmare on Elm Street, Friday 13th, My Bloody Valentine ve daha aklınıza ne gelirse.

Bu yeni fragman da zaten, başlangıçtaki bu neşeli ortama kan sürüleceğinin bir kanıtı.

Heyecanımız büyük olsa da kalbimizi burkan bir nokta: Dizinin gediklisi Sarah Paulson, bu sezon oyuncu kadrosunda yok. Onsuz American Horror Story olur mu diye isyan ediyor ama acımızı kalbimize gömerek eli testereli seri katillerin yollarını gözlüyoruz.

Bu arada fazla uzak değil, dizi yeni sezonuyla 18 Eylül’de yayında.