David Bowie’den Elvis Presley’den yola koyulduk, oğlak burcu müzisyenlere selam durduk

Yazı: Seden Mestan

Sevdiğimiz bir müzisyenin doğum günüyse sitede şarkılı türkülü kutlamalar yapmaktan alamıyoruz kendimizi. Bugün de David Bowie ve Elvis Presley doğum günü için kutlamalara (!) hazırlanırken fark ettik ki şu ara Eddie Vedder, Patti Smith, Barış Manço derken biraz fazla doğum günü içeriği yaptık siteye… “Bu ne ya herkes mi Ocak’ta doğmuş, herkes mi oğlak burcu” şeklinde anlamsızca atarlanmaya son verip internette birkaç araştırma yaptık ve inanılmaz bir sonuca ulaştık: Oğlak burcundan amma çok sevdiğimiz müzisyen varmış!

Tabii ki oğlak burcu müzisyenler listesi çok ama çok ama çok uzun… Biz yıllar içerisinde en çok dadandıklarımızdan bir seçki yaptık (Lara Fabian ve Tiesto’yu koymadık mesela) ve hepsinin doğum gününü tek seferde topluca kutlayalım dedik. Arada çok sevip de kaçırdığımız isimler mutlaka olmuştur, kendilerinden binlerce özürler!

Yukarıda saydığımız Eddie Vedder, Patti Smith ve Barış Manço’nun dışında önce doğum günü çocuklarıyla başlayıp diğer sevdiğimiz oğlak burcu müzisyenlerle devam edelim (Yalnız, video koymayı abarttığımız için sayfa biraz yavaş yüklenebilir, haber verelim…):

Allaaah!

Allah allaaah!

Michael Stipe 4 Ocak’ta doğmuş ve 1.75 boyundaymış. Bu da en güzel R.E.M. şarkısı… Giriş sayfasındaki fotoğrafta bukleli saçlarıyla arz-ı endam ediyor kendisi…

Sen tazeciksin daha Alex’im Turner’ım… 

Sesiyle hem dövüp hem de huzura kavuşturabilen sayılı şarkıcıdan biri…

“Gözümüzün önünde büyüyenler” kuşağında bugün: Joanna Newsom

Bu şarkıda Joan Baez Bob Dylan’a fena giydiriyor.

Sarı saçlarını sevemediğimiz

Yani, Syd Barret adını anınca bir hüzün çöküyor istemez, neden bilinmez…

Bu şarkı ofis sandalyesinde oturmayı zorlaştırıyor biraz ama olsun.