Jennifer Aniston’lı, Reese Witherspoon’lu The Morning Show’a ilk bakış

Can yakan bir kombo: Jennifer Aniston, Reese Witherspoon veee Steve Carell.

Gerçekten nedir bu sabah şovlarının dramaya meyilli hali… Bizim ülkemizde durum malum: Atarlı dönerli, göbek atmalı delirmeli bir skalada ilerliyor sabah programları. Hatta çoğumuzu izlerken tedirgin ediyor, endişelendiriyor, hayatı sorgulatıyor.

Ecnebi memleketlerde de durum çok farklı değil; hele ABD’de, sabah programları çok çetin mücadelelere sahne oluyor. Özellikle haber formatında hazırlananlarda sert bir tempo hakim. Evet, ekranlarda çok şurup şeker muhabbetler, neşeli güler yüzler görüyoruz ama sahne arkasında…

”E ne oluyor peki sahne arkasında, söylesene” diyenler için geliyor: The Morning Show!

Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell’ın başrollerinde olduğu yeni Apple TV+ dizisi The Morning Show, draması yüksek bir sabah programının kamera arkasına geçiyor ve bizi de yaşananlara ortak ediyor.

Başkarakterlerimiz, bir dönem televizyonculuğun zirvesinde olan sabah şovlarının formatını medyanın değişen dinamiklerine uydurmaya çalışırken yitip gideceğinden korktukları popülerliklerini de koruma mücadelesindeler. Üzerlerinde ciddi stres var anlayacağınız.

Geçtiğimiz günlerde diziden ilk teaser da paylaşıldı. Ne kadar stresli olduklarını bize önden anlatmak isterlermişçesine… Biraz Aaron Sorkin’in Newsroom’unu hatırlatıyor. Gibi. Belki konusu gereği öyle gelmiş de olabilir. Aslında sadece Newroom’u hatırlatmakla da kalmadı: Jennifer Aniston, Steve Carell ve Reese Witherspoon’un hararetli konuşmalarını duyduğumuz bu mini video, Friends’li, The Office’li günlerimizi gözümüzde canlandırdı. Evet, buna bir de Big Little Lies’ı ekleyebiliriz belki. Malum, Reese’in sesi en son Big Little Lies ile kulaklarımızda çınladı. Tabii bunların hepsi birer çağrışım… The Morning Show’un bu dizilerin hiçbiriyle alakası yok. Gibi. Belki de vardır, bilemiyoruz. (Kafalar karışık…)

Eğer bir gün biri gelip de ”Issız bir adaya düşseniz yanınıza almak istediğiniz üç komikli oyuncu” diye sorsaydı, ben şahsen bu üçünün adını verirdim. Öylesine seviyorum. Zaten Jennifer Aniston’ın bir diziyle ekranlara dönecek olması başlı başına bir sevinç nedeniyken, böyle bir üçlü kombo yaratacaklarını duymak bünyemde ekstaz hali yaratmıştı. Gerçi ben ne kadar komikli hallerine hasta olsam da teaser’ın her yerinden drama akıyor. Neyse buna da varım…

Diziyi izlemek için biraz daha beklememiz gerekecek: 20 bölüm olarak yola çıkan The Morning Show, önümüzdeki sonbaharda ekranlarda olacak.