Şehrin farklı noktalarında, bağımsız sesler: IndieCity

Yaptığı işlerin sıkı takipçisi olduğumuz Partapart, bağımsız seslerin peşinden gittiği IndieCity festivalinin yedinci programıyla karşımızda. Tarihler ise çok yakın: 8-9-10 Kasım’da, Avrupa yakasından Asya’ya uzanıyoruz.

Dile kolay, yedi sene! Partapart, dünyanın farklı yerlerinden müzisyenler ile yerel müzik sahnesinden özgün isimleri bir araya getirdiği müzik festivali IndieCity, 2012’den bu yana, kendine has bir programla düzenlemeye devam ediyor.

Bu sene German Legend sunumuyla gerçekleşecek IndieCity VII’nin programı da dolu dolu üç güne yayılıyor.

Başlangıç noktası, Babylon.

insta-spon-talabot

8 Kasım gecesi açılışı yapacak programda bir DEV var: JOHN TALABOT!

Aynı gece Sulfureo adlı albümü henüz pek taze olan Lamusa II de sahnede olacak. Kabinde ise bizim buralardan adına aşina olduğumuz Nova Persona var.

İkinci gün istikamet Anadolu Yakası. Hatta açık adres verecek olursak: Otto Moda

Sebastian Lee Philipp, müzikal projesi Die Wilde Jagd ile yeryüzünün farklı yerlerinden topladığı sesleri hipnotize edici ritimlerle bir araya getiriyor. Her an her şeyi duyabilirsiniz müziğinde. Canlı performansına dair de coşkun hisler içerisindeyiz. 9 Kasım akşamı göreceğiz.

9 Kasım akşamı program oldukça dolu aslında: Ademánın DJ setiyle başlayacak gecede Mind Shifter sahneye ilk çıkacak isim. İkinci olarak, Almanya’dan konuğumuz Die Wilde Jagd var. Die Wilde Jagd’ın (bizce) yarı karanlık hislerinden sonra söz Aunt Zero’da. Bünyede biraz daha sakinleştiren bir etki yapacakları kesin. Kapanış ise Heavie ve setine teslim.

Pazar günkü kapanış etkinliği ise gotikliğine vurgun olduğumuz Kırım Kilisesi’nde.

Üçüncü günün programı 16.30’da başlıyor, 21.00’da bitiyor.

INDCTY-ocean-hope-10-kas

Türkiye’de ilk kez izleyeceğimiz Serafim Tsotsonis ve Ocean Hope ikilisi için merak ve heyecan içindeyiz diyor ve aşağıdaki videoyu bırakıyoruz. 

Isınma turlarını biraz daha hızlandırmak isteyenler için Serafim Tsotsonis’ın Temmuz ayında çıkardığı Believers albümüne de yer açalım. 

FFRWnin açılışı yapacağı bu üçüncü gün etkinliğinde Forlorn Hope ve Sumatran Black de canlı performanslarıyla sözü devralacak isimler arasında.

Geri sayımı hızlandırdığımız etkinlik için biletler ise Babylon için burada, Otto Moda ve Kırım Kilisesi için de şurada.