Seinfeld ekranlara geri dönebilir. (Muhtemelen… Çok büyük bir ihtimalle… Adeta kesin gibi gibi…)

Yazı: Seden Mestan

Bir döneme damgasını vurmuş dizilerin geri döndüğünü müjdeleyen ama sonra fos çıkan haberlerden yorulduk değil mi? Yani heyecanlanıp heyecanlanıp hayal kırıklığına uğramak bir yana, aynı Friends’te olduğu gibi, belirli periyodlarla kendini tekrarlayan bu haberler bünyede “ah hayır ya yine mi” etkisi yaratmaktan öteye geçmiyor. Pasif agresif olduk… (!)

Friends’in 2014’te özel birkaç bölümle ekranlara döneceği haberini NBC doğruladı mı doğrulamadı mı karmaşası (konuyla ilgili internette küçük bir araştırmaya koyulunca her kafadan ayrı bir ses çıktığını görüyorsunuz) hala devam ediyor. Yine çok asabi bir karar aldım: o yeni bölümleri bizzat karşımda görmeden bir daha hiçbir Friends haberine tıklamayacağım, Google’da “Friends”, “2014”, “comeback” gibi kelimeleri aratmayacağım. Yeter! Bunu bize neden yapıyorsunuz? (Arkadaşlar, bu isyana burun kıvırmayın, bir drama queen kolay yetişmiyor.)

Neyse, esas konu Friends ya da dramatik hezeyanlarımız değil.

Bu sefer gerçekleşme olasılığı bir hayli yüksek (ve belki de gerçekleşmekte olan) bir haber var: Jerry Seinfeld, yeni Seinfeld bölümleri için kolları sıvamış olabilir.

Şimdi olay şöyle: Jerry Seinfeld, şu ara gerçekten de yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Orası kesin. Bunu kendi de doğruluyor ama projenin gizli olduğunu belirterek ne olduğunu açıklamıyor. İşin komik yanı ise, bizi ümitlendirecek pek çok ipucu da veriyor olayın etrafında dolaşıp: Jerry Seinfeld, Larry David ve Jason Alexander (dizideki George), o meşhur Seinfeld kafesinde çekim yaparken görülmüşler, doğru mu? Evet, doğru. Bunun üzerinden dolambaçlı cevaplar veren Seinfeld, bunun bir Comedians in Cars Getting Coffee bölümü ya da bir reklam filmi olmadığını belirtmiş (60 saniyeden uzun bir şeymiş). Yani evet, seçenekleri eleye eleye gidiyoruz ve Seinfeld’e doğru yaklaşıyoruz.

Geçtiğimiz perşembe günü WFAN’deki radyo programı Boomer & Carton’a katılan Jerry Seinfeld’in, programın 20 soruluk oyunu sırasında verdiği bazı diğer cevaplar ise şöyle:

Bu gizli projeye Seinfeld dizisinin diğer oyuncuları da dahil.

Jason Alexander’ın kendini değil, “George” karakterini oynadığı bir proje bu. (!!!)

İşin içinde (yukarıda da söylediğimiz üzere) Larry David de var.

Artık tüme varım, tümden gelim, nasıl bir metod izlersiniz bilemiyoruz ama, durum bu…

Detaylar için buraya bakabilirsiniz, biz baktık çünkü…

(Fotoğraf yıkılıyor.)

3Gu59