Türkiye’den 6 yeni içerik Netflix semalarında

Türkiye yapımı ilk Netflix dizisi olan Hakan: Muhafız üçüncü sezonuyla Netflix’teki yerini aldı, Atiye’nin ikinci sezon tarihi açıklandı (hatta üçüncü sezonun çekimleri bile başladı) ve giderek daha da ivme kazanan bu süreçte Netflix, Türkiye’den yeni içerikleri de kanatlarının altına aldı. Evet, Hakan: Muhafız ve Atiye’nin yolculukları devam ediyor, sırada bu altı yeni içerikle tanışma var. Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş’ın 2020 projelerini tanıttığı Netflix 365 sunumundan bildiriyoruz…

Şimdiki Aklım Olsaydı

Yaratıcılığını Ece Yörenç’in yaptığı dizini yönetmenliğini Çağan Irmak ile Umut Aral üstleniyor. Hikaye ise aslında herkesi tam can evinden vuracak şekilde. Vaktiyle, büyük bir sevinç içerisinde verdiğiniz bir kararın, sizi büyük bir mutsuzluğa düşürdüğünü hayal edin… Ve zamanda geriye gittiğinizi, o kararı verdiğiniz ana bir nevi ışınlandığınızı. Karar aşamasında cevabınız yine aynı mı olur yoksa yılların getirdikleri sizi bambaşka bir yola mı götürür?

Şimdiki Aklım Olsaydı’daki Reyhan’ın hikayesinde tam olarak yaşanan bu. Evliliğinden, hayatından ve hatta kendinden feci şekilde sıkılan Reyhan, şimdiki aklı olsaydı, 10 yıl önce de aynı kararları verir miydi? Dizide Reyhan’ı Özge Özpirinççi, kocası Nadir’i ise Birkan Sokullu canlandırıyor diyelim ve olacakları görmeyi bekleyelim.

Sıcak Kafa

Bir distopyanın içinde yaşadığımızı düşünmeye başladığımız şu günlerde, bize aslında çok daha kötüsünün olabileceğini gösteren bir dizi Sıcak Kafa. Etrafta dolaşan bir salgın söz konusu hikayenin geçtiği dünyada. Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir delilik salgını… Varın, olabilecekleri siz düşünün…

Fatma

Bu coğrafyadan bir kadın hikayesi Fatma. Gördüğümüz ve bildiğimiz bir hikayesi varmış gibi hissediyoruz ama o bizi ummadığımız bir yerden vuruyor. Hayatta kalmak için cinayet işlemeye başlayan ve hatta bu cinayetleri seri bir şekilde sürdüren bir temizlikçi Fatma. Özgür Önürme’nin yazdığı dizi belli ki bizi de bu sıra dışı hikayesiyle ummadığımız hislere doğru götürecek.

Yarına Tek Bilet

Türkiye’den çıkan ilk Netflix orijinal filmi olan Yarına Tek Bilet. Romantik, sorgulatıcı ve yer yer sarsıcı. En azından bizim tanıtım panelinde izlediğimiz fragman bize bu hisleri verdi. Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger’in başrollerinde olduğu filmin yazarı ve yönetmeni ise Ozan Açıktan. Bir trende yolları kesişen iki yabancının iki şehir arasında giderken katman katman büyüyen ilişkisini anlatan bir film Yarına Tek Bilet. Sonu sürprizli bitiyormuş. 19 Haziran’a kadar merak içinde bekleyeceğiz.

Exatlon Challenge

Exatlon Challenge mı diyerek uzaklara bakıyor olabilirsiniz, haklısınız, karşınızdaki Acun Medya’nın geliştirdiği yeni bir format. 2017 yılından beri dünya genelinde 58 milyon izleyiciye ulaşarak spor ve reality’yi bir arada sunuyor Exatlon. Bu yeni formatında ise Türkiye’nin influencer’ları kozlarını paylaşıyor. Ama neler neler yapıyorlar… Yılanlar ve tarantulalarla boğuştuklarını gördük mesela. Sonrasında zaten gözümüz kararmış… Türkiye’de 3 Temmuz’da yayına girecek olan fenomen yarışmayı Orkun Işıtmak sunuyor.

Atiye

Atiye’ninkisi bir tür yol hikayesi aslında: Yeni keşiflere açılan ruhani bir yolculuk. Dizinin ikinci sezonu 2020 Eylül ayında yayında olacak ama girişte de çıtlattığımız (ve tabii oyuncuların duyurduğu gibi) üçüncü sezonu için de çekimler başlıyor çok yakında. Netflix cephesinden gelen bilgiye göre bu üçüncü sezon, Atiye’nin hikayelerinin de final sezonu olacakmış. Yolun açık olsun koca yürekli kadın. Bakalım seni daha neler bekliyor.

Bir de Meriç Acemi ile Berkun Oya’nın sabırsızlıkla beklediğimiz dizileri gelecek Netflix’e. 2020 mi, yoksa daha ilerisi için mi şimdilik kesin değil ama hissediyoruz; yakında, çok yakında…