Zombieland’in ikinci filminden coşkulu bir fragman

Zombi külliyatının en komik filmlerinden Zombieland. Her şey bir yana, bizi Bill Murray’nin zombi versiyonuyla tanıştırdı, daha ne olsun!

İlk film vizyona girdikten sonra çok şey değişti aslında.

Başroldeki Emma Stone Oscar aldı mesela. O sıralarda hala Hollywood’un gelecek vadeden şeker kızı gözüyle bakardık kendisine. True Detective falan derken Woody Harrelson da iyice kült oldu. Jesse Eisenberg The Social Network’le rüştünü ispatladı. Emma Stone’un kardeşini canlandıran Abigail Breslin de… O gerçi Zombieland’den de önce, Little Miss Sunshine’la kalbimizi çalmıştı.

Kıyamet sonrası senaryolarının o karanlık hissiyatından uzak, zombi aleminin bir diğer komedisi Shaun of the Dead’ın aksine kara mizah değil de şurup şeker bir komedi peşinde giden Zombieland aslında bir o kadar da şakası olmayan bir film. Beyin yiyen zombilerin hakkını veriyor.

İlkini kahkahalarla izleyip, sevgiyle ananlar için, ikinci film de yolda. Hem de oyuncu kadrosu, aradan geçen on yılda gözümüzde daha da sağlamlaşmışken…

Hikaye bu sefer daha da komik. Çünkü dörtlü, zombi istilası sonrası maceralarına devam ederken Beyaz Saray’a yerleşiyor ve orada yaşamaya başlıyor. İşin kötü yanı ise, aradan geçen 10 yılda zombilerin de evrim geçirmiş olması. Artık Walking Dead’deki gibi ayak sürüyerek yürümüyorlar; 28 Gün Sonra’daki gibi koşuyorlar! (Koşan zombi hayatta en çok korkulması gereken şey!)

Film Türkiye’de 7 Kasım’da vizyona girecek ama önce fragmanlar…