2019’da hangi süper kahramanlara rastlayacaksınız?

Hemen açıklayalım.

Ama bir tanesini görüp görmediğinizi bile anlamayacaksınız.

IMDB kredilerinde beni bulabilmek için “Görünmez Kadın” olarak aratın.

Birazdan okuyacaklarınız üzerinizde şok etkisi yaratabilir, ama artık açıklamam gerekiyordu…

Benim bir süper gücüm var; görünmezlik. İşin kötü yanı ise bir süper kahraman olamamam. Gerçi, süper kahraman olmaya çaba harcayacak vaktim olmadığı da gerçek.

Size gücümün nasıl çalıştığından bahsedebilirim kısaca. Mesela yemek siparişi vermek istediğimde veya hesabı sorduğumda sesimi duyan veya beni gören kimse olmuyor.

Ya da… Asansörden inerken “İyi günler” dediğim zamanlarda bana kimse cevap vermiyor.

Yani bu da demek oluyor ki toplum içerisinde görünmez olabiliyorum. Nasıl mı yapılıyor? Süper gücümün sırrını sizlerle paylaşacak değilim. Üzgünüm…

Bunun yerine 2019’da vizyona girecek süper kahraman filmlerini sıralayarak kendimi affettirmeyi deneyebilirim. Ne de olsa içlerinde ben de varım. Ama beni bulmak için boşuna çabalamayın. Dedim ya; süper gücüm görünmezlik.

 Hellboy

2019’da sizi ilk karşılayacak süper kahraman Hellboy olacak. Guillermo del Toro’nun yönettiği iki filmin ardından, Neil Marhsall direksiyonunda vizyona girmeye hazırlanan yeni versiyonun başrolü ise David Harbour’a emanet. Stranger Things’le birlikte önü açılan David’in karşısında, savaş konusunda bir hayli deneyimli Milla Jovovich var. Dünyayı zombilere karşı defalarca savunan Milla’nın kolay kolay pes etmeyeceğini tahmin edebilirsiniz.

Yeni nesil Hellboy’un eskisinden farklılaştığı birkaç nokta var. Öncelikle kahramanımız bekar. Tinder kullanıp kullanmadığı konusu ise muamma.

Filmde karşılaşacağınız yaratıkların hepsi çizgi romandan uyarlama. Kısa bir flashback: Guillermo del Toro’nun imzasını taşıyan versiyonda Guillermo’nun hayal gücünden beslenen yaratıklarla da karşılaşmıştık.

Ah bu arada Kraliçe Elizabeth bu konuda ne düşüneceğini bilemesek de Hellboy, İngiltere’nin kralı olduğunu öğreniyor. Ve tabii biz de.

Glass

Yapbozun parçaları yerlerine oturuyor! M. Night Shyamalan’ın Unbreakable ve Split’inin bir üçlemenin parçası olduğunu biliyor muydunuz? Hayır mı? Artık biliyorsunuz. Klasik bir süper kahraman filmi yerine karanlık bir gerilim filmi olmayı hedefleyen Glass; Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy ve Anya Taylor-Joy’ı bir araya getiriyor.

2000 yılında vizyona giren Unbreakble’ı ve 2016’da gösterilen Split’i bir araya getiren Glass’ta; Bruce Willis’in canlandırdığı David Dunn karakteri, James McAvoy’un 23 kişiliğe sahip karakterinin peşine düşüyor. Ve bu örgü içerisinde bir yerde olaya Sarah Paulson da dahil oluyor.

X-Men Dark Phoenix

İtiraf: Sophia Turner’ın başrolü çektiği bir X-Men filmine sıcak bakmakta zorlanıyorum. Yine de Jean’in karanlık tarafa geçişinin hikayesini merak etmiyor değilim. Muhtemelen siz de merak ediyorsunuz. Aşırı yüzeysel bir şekilde konuyu anlatalım; bir kurtarma görevi esnasında Jean, kozmik bir güç tarafından çarpılır ve ölümden döner. İnanmayacaksınız ama sonrasında olaylar gelişir…

Captain Marvel

Bir itiraf daha? Brie Larson’ı bir süper kahraman olarak hayal etmekte zorlanıyorum. Aslında hayal etmeme bile gerek yok. Zira fragmanları izledim. Yine de… Bir türlü ikna olamıyorum. Hollywood’da yer alan her oyuncunun süper kahraman evrenine adım attığı bir dünyada yaşadığımıza göre Brie’nin Captain Marvel olması pek de sürpriz değil.

Brie’nin, daha doğrusu Captain Marvel’in yaşlı bir kadını dövmesi ise size yanlış bir izlenim vermesin. Onun tüm amacı dünyayı korumak. Gerçekten de.

Shazam!

Chuck’ın ardından popüler kültür radarımızda pek de adı geçmeyen Zachary Levi de bir süper kahraman olarak karşımıza çıkıyor.

Yönetmeni David F. Sandberg ise Shazam!’ın herhangi bir devam filmi olmayacağının sinyallerini çoktan verdi. (Gerçi daha filmin kendisi vizyona girmedi, ne devam filmi…) Bizim sözümüze inanmıyorsanız, David’e inanın. Aşağıdaki tweet’i okumanız kafi.

Avengers 4

Dünya popülasyonunun yüzde 50’si ortadan yok oldu. Süper kahramanlarımızın da büyük bir çoğunluğu toza dönüştü. Avengers serisinin son filmi, hiç de parlak bir başlangıç ile bizleri karşılayacakmış gibi durmuyor. Karanlık bir savaşın ardından neler mi olacak? İşte zaten hepimizin de merak ettiği bu değil mi?

Spider Man: Far From Home

Toby Maguire’ın ardından Örümcek Adam’a bir daha eskisi gibi bakabileceğimi düşünmüyordum. Derken Andrew Garfield geldi ve çıtayı yükselti. Son olarak ise tüm önyargılarımı yerle bir eden Tom Holland devreye girdi. Dürüst olmamız gerekirse yeni Spider Man filmini heyecanla beklememizin bir diğer sebebi ise Jake Gyllenhaal. Tebrikler Jake! Mysterio rolüyle birlikte artık sen de süper kahraman evrenin bir parçasısın.

X-Men: The New Mutants

Beş genç mutant güçlerini keşfederler ve… Söz konusu mutantlar olduğunda senaryonun başlama şekli pek de şaşırtıcı değil. Yıllardır özümsediğimiz karakterlerin yanına yenilerini eklemeye çalışan X-Men, oyuncu seçimleriyle heyecanlandırmayı başarıyor. Maise Williams’ın, Anya Taylor-Joy’un ve Charlie Heaton’ın üstlendiği bir mutant hikayesine hazırlıklı olun.