Hamileliği bir de Amy’den dinleyin

Schumer artık duble komik. Çünkü hamile. Espriyi anladınız, değil mi? Ha ha ha.

Amy Schumer’ı ya seversiniz ya da ondan nefret edersiniz. Arada kalmanız pek mümkün değil. Zira kendisi sevilmesi pek kolay bir kişilik de değil. Yine de… Ayarsız komiklikleriyle kimi zaman komik olmayan Schumer, yeni stand-up’ı Growing ile, geçmiş zamanda hamilelik geçiren beni tam on ikiden tavladı. Nasıl olduğunu anlamasam da nedenini tahmin edebiliyorum.

Konuşacak hiçbir şeyi olmayan iki insanın, ortak bir düşmana sahip oldukları anı fark ettiklerini farz edin. Tabii Amy’nin benimle ortak bir noktası olup olmadığı üzerine kafa yormadığı aşikar. Bütün düşünme işini tek başıma yaptım. Burada bahsi geçen düşman ise hamilelik. Biraz ileri gitmiş olabilirim. Düşman demesek bile… Pek de haz veren bir süreç olmadığını dile getirmem gerek.

Özellikle de etrafınızdaki herkes hamileliğin kutsal bir şey olduğundan bahsederken, siz içinizdeki uzaylının Alien filmindeki gibi ne zaman içinizden çıkacağını beklersiniz. Ama konumuz ne sizsiniz ne de benim…

Ali Wong’un iki stand up şovunu da tükettiyseniz ve yerine koyacak alternatif bir şov arıyorsanız adresiniz belli; Amy Schumer’ın Growing’i.

Aslında geriye söylenecek çok da fazla bir şey kalmıyor. Hamilelik dönemindeyseniz ve sesli şikayet etmenin ayıp olarak algılandığı bir arkadaş kitlesine sahipseniz Amy sizin dert ortağınız. Doğum yaptınız, üstünden zaman geçti, ama hamileliği hâlâ kimse size sevdirmedi. İşte Amy sizin kadınınız.

Bahsi geçen stand-up şovun fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Amy Schumer’ın hamileliği, evliliği ve sabah bulantıları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.