“Bebek köpekbalığı”, sen nereden çıktın?

Instagram’ın en çok beğeni alan fotoğrafının yumurta olduğu bir dünyada, “Baby Shark” isimli bir şarkının Billboard’un müzik listesine girmesi garip mi? Hayır. Hatta… İçinde yaşadığımız şartları göz önünde bulundurduğunuzda aksi bile düşünülmemeli.

2018 yılında sessizce hayatımıza giren ve girdiği günden beri her gün en azından bir kez aklımızdan geçen “Baby Shark” hâlâ size yabancıysa fazla vakit kaybetmeden sizi de karanlık tarafa çekelim. 

60 dakika sonra… 

Evet, hâlâ buradayız. İçinizden “Baby shark, doo dooo dooo doo” sözlerini geçiriyorsunuz artık geri dönemeyeceğiniz bir yola girmiş bulunmaktasınız. Bu durumu kabul ederseniz hayatınızı idame ettirmeniz sizin için de daha kolay olacaktır. 

Peki, size neden bu kötülüğü ya da iyiliği (nereden baktığınıza göre değişir) yaptığımızı mı merak ediyorsunuz?

Cardi B’nin Twitter’da, Jimmy Kimmel’ın ve Ellen’ın televizyon programında bahsettiği bu şarkının yaratıcıları bilinç altımızla oynamanın yeni bir yolunu buldular. Pinkfong adlı şirket, Netflix üzerinden kısa videolar yayınlayacaklar.

A Quiet Place ve Bird Box gibi felaket senaryolarının ardından “Baby Shark” şarkısının zihnimizi ele geçirmeye çalışan uzaylılar tarafından piyasaya çıkarıldığını da düşünebilirsiniz. Eğer durum böyle ise size zorla bu şarkıyı dinlettirdiğimiz için kusurumuza bakmayın.

Merakınıza ket vuramıyorsanız durum başka. O zaman 2.1 bilyon izlemeyle YouTube’un en çok izlenen videosu olmayı başaran Baby Shark’ın James Cordon ve Sophie Turner yorumunu ise aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. 

#10YearChallenge’da paylaşacak fotoğraf bulamıyorsanız, #BabySharkChallenge’a katılmak için ses alıştırmalarına başlayabilirsiniz.

O halde…

“Baby shark, dooo dooo dooo dooooo”