Beyin yoracak sahneler: Zooey Deschanel ve Prince aynı karede nasıl durur?

Yazı: Seden Mestan

Zooey Deschanel’in bünyede şekeri yükselten şirinlik muskası hallerine dadanamadığımız gibi, baktıkça yorulduğumuzu hissediyoruz. (İlk taşı hiç günahı olmayan atsın pliiiz…) Ama eli kolu her yere uzanan bu ablamızdan bahsetmekten özenle kaçınsak da eninde sonunda bir şekil bir şeyler yapıp bizi buluyor kendisi. (M. Ward’la birlikte çalıp söylediği müzikal projesi She & Him şarkılarından ve haberlerinden itinayla uzak duruyoruz mesela.)

Neyse şimdi Zooey Deschanel hakkında değil de, Zooey Deschanel’in tam orta yerinde durduğu New Girl dizisi hakkında bir haberle karşınızdayız.

Hatta galiba bu haber New Girl hakkında da değil, bizzatihi Prince hakkında… Bizi mor yağmurlarda yıkatan, tavrının hastası olduğumuz, tüm zamanların en büyük pokerface’i Prince, konuk oyuncu olarak New Girl dizisini şenlendirecekmiş. Bu Prince’in rol alacağı ilk sitcom olduğu için önemli bir mevzu… Diğer taraftan dizide kendisini -yani Prince’i (anlamayanlar için şablonlu açıklama)- canlandıracağını da söyleyelim. Zooey Deschanel’in canlandırdığı Jess ve romansı Nick’in aşk dolu anlarına gölge düşürecekmiş rolü gereği. Galiba bir de şarkı söyleyecek. Yani tahminimiz o yönde… Ve kesin Zooey Deschanel’e de bir şarkı söylettirirler. Kadına bir şeyler mırıldatma şansını hiiiiç kaçırmadıklarından…