Bir ısırık alsak?

Ninja kaplumbağa Michelangelo’nun neden pizzayı bu kadar çok sevdiğini tahmin edebiliyoruz. Peki, ama onun yediği pizzanın farkı ne? İşte bunu merak ediyorum.

Ya da bütün Şirinler’in yemek için delirdiği şirin kek? Ağızda dağılan tatlı bir dokusu olduğuna eminim. Tabii bir de yengeç burger var. O gizli tarifi biz de istiyoruz! Rick and Morty’nin szechuan sosunu satışa sunan McDonald’s’ın bir isyan başladığı günleriyse daha dün gibi hatırlıyoruz…

Instagram’daki haber akışımıza düşen #foodporn nitelikli yemekleri bir süreliğine görmezden gelip çocukluğumdan ve yetişkinliğimden beri tadına bakmak istediğim hayali yemekleri sıraladım.

Rick and Morty

Szechuan sos lütfen! Bir tane değil, ne kadar verebiliyorsanız o kadar… Rumeli Caddesi’nin köşesindeki McDonald’s’ı bu sos kurtarabilir miydi acaba? İşte cevabını öğrenemeyeceğimiz bir soru daha…

Adventure Time

Tree Trunks’ın elmalı turta tarifinde neler vardır dersiniz? Jake ve Finn’in sürekli onun evine gidip elmalı turta istemesi bir tesadüf olmasa gerek…

Hilda

Hilda’nın annesinin hazırladığı salatalık sandviçlerin inanılmaz taze ve leziz olduğuna adım gibi eminim. Ne de olsa anne sevgisi var içinde. Hatta ekmeklerin köşelerini bile kesiyordur.

Final Space

Bir kurabiye alabilir miyim? Gary’nin koca bir sezon boyunca ulaşmaya çalıştığı kurabiyelerin kaç yıldır o kapalı kutuda beklediği umurumda değil. Söz konusu çikolata parçacıklı kurabiye ise durum çok ciddi. Gary’nin yiyemediği her çikolata kurabiye için iki tane yesem abartmış mı olurum?

Ninja Turtles

Jelibon ve sosis, fıstık ezmesi ve midye, çikolata parçacıkları ve midye sosu, şekerleme ve soğan…  Michelangelo’nun garip pizza zevkini sorgulamayı bırakalı çok oldu. En azından yediği pizzalardan bir tanesini tadına bakabilseydim neden bu kadar saplantılı olduğunu öğrenebilirdim.

Şirinler

O eski Şirinler’den eser yok şimdi… Bu nedenle temsili olarak Gordon Ramsey’nin yer aldığı versiyonu izlemekle yetinmeniz gerekecek. Benim bahsettiğim şirin kekin tarifi 90’larda saklı.

The Simpsons

tenor

Homer’ı son birkaç ay içinde daha iyi anladım. Donut yemeye başladıysanız kendinizi durduramıyorsunuz. Bir tane az geliyor, iki tane pişmanlık, üç mü? O konuya hiç girmeyeyim.

Sponge Bob Squarepants

Krabby Pattsy’nin gizli tarifini öğrenmeye çalıştığı için Plankton’a kızmayın. Onun yerinde siz olsaydınız, muhtemelen siz de aynısını yapardınız.

Bu listede neden Charlie’nin çikolatalarının olmadığını merak ediyorsanız açıklayayım. Sonuçlarına katlanmadan çikolata yiyemedikten sonra ne anlamı var?