Bu hafta sonu hangi filmlere dadanılabilir?

Yazı: Güliz Atsız

Çalışanların, öğrencilerin ve daha nicelerinin hasretle beklediği cuma akşamına saatler kaldı. Kös kös eve gitmek istemeyip ne yapacağına da karar veremeyenler için bugün gösterime giren filmlere daldık. Bir de ne görelim, “Mavi En Sıcak Renktir” bugün gelmiş! İsminde meymenet olmadığının biz de farkındayız.

Orijinal ismi “La vie d’adele” (Adele’in hayatı) olan filmi “Blue is the warmest Color” diye cevirenler utansın diyoruz sadece. “Filmekimi’ni takip edecek zamanım mı oldu ki” diye hayıflanan ve filmi henüz izlememiş olan herkesin işi gücü bırakıp bu filmi görmesini öneriyoruz. Ve de uyarıyoruz: Bir tokat gibi sarsan filmin etkisinden kurtulmak baya zaman alıyor!

“Şimdi hazır hissetmedim ben, öylesine bir film seç” diyenlere ise “Carrie” verebiliriz. Bu meşhur Stephen King uyarlamasının re-make’i epeydir beklediğimiz bir filmdi. Bir kere re-make’ler her zaman ilgi çekici oluyor. “Hazırda yapılmışı varken, bir filmi neden şimdi bir daha yapmiş ki bunlar” diye bir merak uyandırır. Hiç merak etmedim, önceden de izlememistim diyenlere “Carrie”, “Julianne Moore aşkına gelin” diye sesleniyor.

Daha eğlenceli daha hafif diye baygınlık geçirenlere de “Popüler”i onerelim dedik. Fragmanindan ötesini bilmediğimiz için ne kadar iyi ne kadar kötü bilemedik. Keşfini size bırakıyoruz. Bir de “Hükümet Kadın 2” gelmis ama… Yani… Birincisini çok beğendiyseniz neden olmasın?